רשתות חברתיות
רשתות חברתיותצילום: אייסטוק

כחלק מהמאבק באנטישמיות הגוברת ברשתות החברתיות, שוקלים בחברת "מטא" לאסור את השימוש במילה "ציוני" המשמשת רבים כמילת גנאי.

ה"וושינגטון פוסט" דיווח כי בהנהלת "מטא" שוקלים להסיר פוסטים שיכללו את המילה "ציוני" או מילים אחרות שמהוות תחליף פוגעני ל"יהודי" או "ישראלי".

המדיניות של "מטא" אוסרת פגיעה מילולית באדם על סמך לאום או דת וכן אוסרת פרסום דברי שנאה או קריאה לאלימות ברשתות החברתיות. דובר חברת "מטא" אישר את הדיווח ואמר לוושינגטון פוסט כי "בהתחשב בעלייה בקיטוב בשיח הציבורי עקב אירועים במזרח התיכון, אנו מאמינים שחשוב להעריך מחדש את ההנחיה שלנו לבדיקת פוסטים המשתמשים במונח 'ציוני'. בעוד שהמונח 'ציוני' מתייחס לרוב לאידיאולוגיה של אדם, שאינה מאפיין מוגן, הוא יכול לשמש גם להתייחסות לעם היהודי או לאדם ישראלי".

ג'ונתן גרינבלאט, יו"ר הליגה נגד השמצה, תומך בהחלטה אפשרית של "מטא" לאסור את השימוש במילה 'צ'יוני' ואמר כי היא משמשת קיצוניים כמילת גנאי ליהודים. "בין אם האשם הוא אדם אנטי ציוני או לאומן לבן, המונח 'ציוני' משמש לעתים קרובות כמילה נרדפת מכוערת ל'יהודי'", אמר גרינבלאט.

מאז מתקפת החמאס ב-7 באוקטובר והמלחמה בעזה, עלתה רמת האנטישמיות ברשתות החברתיות באלפי אחוזים. רבות מחברות הטכנולוגיה מתקשות להסיר את כל הפוסטים המכילים את דברי השנאה כלפי היהודים, כאשר חלק מראשי החברות ובהם מטא, טיקטוק, סנאפצ'ט ועוד זומנו לשימוע בקונגרס על מנת לשטוח כיצד הם פועלים להיאבק באנטישמיות המקוונת.