העיתונאי חיים לוינסון: 7.10 הוא יום חג לסמוטריץ'קשת 12

נציב הרשות השנייה, דוד רגב, הגיב היום (ראשון) לתלונת ארגון "בצלמו" שהוגשה בעקבות המתקפה של המגיש חיים לוינסון בתוכנית הבוקר של קשת 12 על שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

במהלך התוכנית, אמר לוינסון כי "עבור סמוטריץ', ה-7 באוקטובר זה יום חג".

בעקבות התלונות פתחה נציבות פניות הציבור ברשות השנייה בבירור הנושא. "מצפיה בתוכנית מצאתי כי מיד כשאמר את דבריו, תקפו אותו המשתתפים האחרים על אמירתו הקשה, ביקשו ממנו מספר פעמים לחזור בו מדבריו. הדוברים אמרו כי מדובר באמירה קשה שאין לה מקום".

"על אף זאת חיים לוינסון לא חזר בו מדבריו וגם כאשר התבקש להבהיר כעבור מספר ימים את דבריו הוא לא חזר בו מאמירה פוגענית זו", ציין רגב.

הוא הוסיף כי "על אף שנאמרה במסגרת חופש הביטוי, אמירתו של מר לוינסון הייתה מבזה, משפילה ופוגענית ולא היה לה כל מקום על המסך. אמירה זו ביזתה לטעמי את זכרם של נרצחי הטבח ב-7 באוקטובר ועל הגורם המשדר היה להוקיע אותה בצורה נחרצת יותר".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, הגיב: "אני מודה לנציב על דבריו הנחרצים והמדויקים. דבריו של לוינסון פגעו באופן קשה במיליוני אזרחים ביניהם משפחות נפגעי הטבח , מצביעי הציונות הדתית, חיילי צה"ל בסדיר ובמילואים ועוד. אנחנו לא ניתן לאף אחד יותר להסית לשסות איש באחיו בתקשורת".