ח”כ בועז ביסמוט הליכוד
ח”כ בועז ביסמוט הליכודצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת בועז ביסמוט מהליכוד מגיב לדיווחים לפיהם הממשל האמריקני מקדם מהלך שיוביל להקמת מדינה פלסטינית.

"זה פרס לטרור. באים מרצחים, רוצחים, אונסים, עורפים ראשים ואז חולפים כמה שבועות ומדברים על מדינה פלסטינית. מה המסר? תבצעו פיגועים ותשיגו מה שאתם רוצים. זה פשוט חלם. הגענו למסקנה שחמאס לא יכול לשלוט בשטח. אנחנו צריכים להפגין לעולם חזית אחידה", אמר ביסמוט בראיון ל-103FM.

הוא נשאל האם ישראל טעתה כשלא שלחה משלחת לקהיר להמשך השיחות על שחרור חטופים וענה: ""הדבר הנכון זה להשיב את החטופים הביתה ולמוטט את שלטון חמאס, בזה אני חושב שיש קונצנזוס בחברה הישראלית. אחד לא סותר את השני, להפך, אחד יכול להביא לשני. ראינו את זה בשחרור כשכל המדינה צהלה לפני כמה ימים כאשר חזרו הביתה שניים מחטופינו, ואנחנו רוצים את כולם. הדרישות של חמאס הזויות, לא ייתכן שביום שאחרי שחמאס יישאר בעזה. אין מצב, את לא נלחמת רק נגד חמאס, אלא נגד ציר, אויבים לא חסרים לנו באזור".

לדבריו, "אם אתה רוצה לשמר הרתעה, להשיב את התושבים לצפון ובדרום ושיחיו בבטחה, אתה חייב להכריע את המלחמה הזו, נקודה. מה חמאס רוצה? הוא משחק. חמאס פה זה האיש הרע בסיפור, כשהוא לקח את החטופים הוא ידע היטב, מעבר להתעללות, לטרור, לזוועה, הוא רצה לשחק איתנו בזמנים האלה. הוא צריך להבין שהחברה הישראלית מאוחדת, אנחנו רוצים את אותו הדבר בדיוק".

"אילו לא הייתה הפוגה ולא היה הסכם קודם לכן שהביא להשבת החטופים, ניחא, יכולתי לקבל את הדברים שאמר זה עתה ראש מטה החטופים. אבל יודעים היטב שאם תבוא הצעה, ניישם אותה. חיי החטופים חשובים לנו יותר מכול. בלי אחדות אין ניצחון, לבוא ולחפש היום טריז בין ראש הממשלה לשר כזה או אחר זה מיותר לגמרי", סיכם.