לוחם האש שנפצע בתאונה
לוחם האש שנפצע בתאונהצילום: המרכז הרפואי צפון פוריה

בבית החולים צפון (פוריה) מעדכנים הערב (ראשון) כי חל שיפור במצבו של לוחם האש קזל סולטאן שנפצע באורח קשה בפעילות מבצעית על ציר 65. הוא יצא מכלל סכנה ושוחרר ממחלקת טיפול נמרץ.

סולטאן נפגע באורח קשה מרכב חולף בעת שסייע לפצוע בתאונת דרכים. עם הגיעו לחדר הטראומה הוחלט להעבירו לניתוח מידי במחלקת פה, פנים ולסתות של המרכז הרפואי. לאחר אשפוז במחלקת טיפול נמרץ הוא יצא היום כאמור מכלל סכנה והועבר להמשך טיפול מחלקה רגילה.

מנהל מחלקת פה פנים ולסתות במרכז רפואי צפון (פוריה) פרופ' עימאד אבו אל נעאג' ציין כי מדובר בפציעה פנים מורכבת במיוחד, "צוות המחלקה מנוסה ומיומן מאוד בטיפול בפציעות מורכבות בפנים, בעיקר בפצעי מלחמה וירי. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לד"ר מוהנא עלא שעמד בראש הצוות שניתח את מר קזל".

נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי ביקר היום את סולטאן מלווה במפקד המחוז תת-טפסר יאיר אלקיים, קצין רפואה ראשי תת-טפסר פר' אלון בן נון ומפקד תחנת טבריה טפסר-משנה בוריס אייזנברג. הם שוחחו עם הלוחם, בני משפחתו, צוות הרופאים המטפלים והנהלת המרכז הרפואי צפון.

הנציב חיזק את בני המשפחה והלוחם המסור, והבטיח כי מערך כבאות והצלה בהובלת אגף משאבי אנוש ומחוז צפון יתמכו וילוו אותם מקרוב עד החלמתו המלאה וחזרתו לשרות מלא.

סולטאן נפגע במהלך פעולות חילוץ וזיכוי זירה שביצע בתאונת דרכים בציר 65 אליה הוזנק מתחנת טבריה. במהלך פעילותם בזירה נפגע גם מתנדב איחוד הצלה אלעד תומר ז"ל שנהרג בזמן שהעניק סיוע רפואי לפצוע בתאונה.