התיעוד של משפחת ביבס שנחשף על ידי דובר צה"לדובר צה"ל

עופרי ביבס, אחותו של ירדן ביבס, התייחסה הערב (שני) לתיעוד החדש שפרסם דובר צה"ל בו רואים את חטיפת בני משפחה, האם שירי והילדים כפיר ואריאל.

בריאיון לכאן חדשות אמרה ביבס, "קורע את הלב לראות את זה, כל אמא מסתכלת על עצמה בסיטואציה הזאת".

היא הוסיפה, "מקווה שהסרטון הזה יוביל למידע חדש לגבי איפה הם נמצאים ומה מצבם. חושבת על מה עובר לאריאל בראש ברגעים אלה".

מוקדם יותר היום (שני) חשף דובר צה"ל דניאל הגרי תיעוד שהוצג למשפחת ביבס, ובו נראים האם שירי ושני ילדיה אריאל וכפיר - כנראה ימים אחרי שנחטפו יחד עם האב ירדן, באזור דרום הרצועה.

בסרטון השלושה תועדו בעודם חיים, עם זאת לא ברור מה מצבם כעת - 136 ימים לאחר חטיפתם.

בפתח דבריו הציג הגרי את התיעוד של שירי וילדיה כפיר ואריאל, עטופים בשמיכה, כשהם מובלים על ידי החוטפים בחאן יונס. "ראשו הקטן של אריאל מבצבץ מבעד לשמיכה שבה הכריחו את שירי להתעטף בה, ואת כפיר לא ניתן לראות", אמר הגרי. בהמשך עדכן לגבי מצבם: "אנחנו דואגים וחוששים מאוד למצבם ושלומם של שירי והילדים. אנו עושים כל מאמץ להשיג כל מידע".

משפחת ביבס מסרה בתגובה "הסרטונים האלה קורעים את ליבנו. לראות את שירי, ירדן, אריאל וכפיר שנחטפו מביתם בניר עוז בתופת הזו זה בלתי נסבל ולא אנושי. לחטוף ילדים זהו פשע נגד האנושות ופשע מלחמה. אריאל וכפיר הם קורבנות של רוע מפלצתי. המשפחה שלנו הפכה כולה לבני ערובה ביחד עם כל החטופים.

אנחנו קוראים קריאה נואשת לכל מקבלי ההחלטות בארץ ובעולם הנוגעים במשא ומתן: תחזירו אותם הביתה עכשיו. תבהירו לחמאס שחטיפת ילדים זה מחוץ למשחק. תשימו את הילדים האלה כתנאי ראשון בכל עסקה. אנחנו מבקשים להודות לציבור בישראל וברחבי העולם שתומך בנו ומבקשים להמשיך במאבק לחזרתם הביתה".