חרדים
חרדיםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מחלקת התביעות של המשטרה הגישה לאחרונה כתב אישום כנגד ערבי אשר תקף לפני ארבע שנים בחור חרדי בסמוך לחניון גבעתי בירושלים והיכה אותו בפניו.

המותקף הגיש תלונה במשטרה אך שם הוחלט לסגור את התיק למרות עדותו של הבחור ועדותם של עדי ראיה נוספים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר על החלטת הפרקליטות וניהל מאבק משפטי בסיומו הוגש כאמור כתב אישום כנגד התוקף.

בערר שהגיש תיאר בלייכר כיצד הותקף היהודי ללא כל סיבה, "בתאריך 28.01.20 הותקף המערער בצומת חניון גבעתי. המערער וחבריו לומדים בכולל 'ברכה מציון', אשר כמדי ערב עם סיום הלימודים המתינו להסעה שאוספת אותם לבתיהם. באותו הערב הגיע רכב לצומת, ועמד במקום בצורה שחוסמת את המעבר. ברכב היו שני בני מיעוטים. בשלב כלשהו החלו הללו גם לקלל ולאיים על עוברים ושבים שהיו במקום".

הוא הוסיף, "לפי העולה מחומרי החקירה קודם לתקיפת מרשי תקפו החשודים מדריך תיירים שהעיר להם על כך שרכבם חוסם את הכביש. רכב הסעות שהגיע לאסוף את מרשי וחבריו נחסם אף הוא מרכב החשודים. אזרחים שהיו במקום התקשרו למוקד המשטרה. כשהבחינו בכך החשודים, אחד מהם עלה על הרכב ונסע מהצומת, ובמקביל ניגש השני למערער, ללא שהיה בניהם כל דין ודברים קודם, הכה אותו בחוזקה רבה בפניו וברח".

בלייכר המשיך, "הכאתו של המערער נעשתה ללא כל סיבה נראית לעין, מלבד היותו בעל חזות יהודית. כתוצאה מהמכה עפה המגבעת שהייתה על ראשו של המערער, והוא קפא במקומו במשך דקה ארוכה. בנוסף, המערער סבל מכאבים בראשו וסחרחורות במשך כמה ימים".

בעקבות הגשת הערר החליטה הפרקליטות על פתיחת תיק החקירה מחדש והגשת כתב אישום כנגד התוקף הערבי.

עו"ד בלייכר מסר, "אנו נמשיך לפעול ולהילחם בכל הכלים שיש לנו על זכות לחיים בבטחה של יהודים בבירת ישראל. נדרוש מיצוי דין עם כל בן בלייעל אנטישמי שירים ידו על יהודי וינסה לערער על ריבונותנו. לאחר שנלווה את ההליך הפלילי נמשיך מול הפורע גם במישור האזרחי למען יראו וייראו".