אבי סלמה, מועמד לראשות העיר נתניה ויו"ר רשימת 'דרך חדשה', חושב שהבחירות לרשויות המקומיות הן הזדמנות חשובה לרענן את עירו ולהציב בראשה מנהיג חדש.

"אני כבר חמש שנים חבר במועצה. אנחנו באים עם בשורה גדולה לנתניה ורוצים להוביל אותה בדרך חדשה - שבה מסתכלים לתושבים בעיניים ואומרים להם - 'בואו איתנו אנחנו נוביל אתכם ביחד למקום הרבה יותר טוב, לעתיד טוב יותר ובעיקר למצוינות בשירות'", אומר סלמה.

הוא מסביר כי "מי שמכיר את נתניה יודע שהיום, לצערי הרב, יש נתניה אחת שמקדמת רק מקורבים ובעלי אינטרסים ונתניה שנייה שאם היא צועקת לא בפייסבוק אין שום שירות. אנחנו רוצים לשנות ולהביא סטנדרט שירות אחר לגמרי".

הוא מצביע על כך שהעומדת בראש העיר נמצאת בתפקיד כבר חמש קדנציות. "מרים פיירברג 50 שנים בעירייה ו-25 שנים משמשת ראש העיר. אין ספק שיש דברים טובים שעשתה, אבל משך הכהונה הארוך הפך את המערכת למאוד עייפה, מסואבת ונוצר מצב שאין באמת מענה לצרכי התושבים בהרבה מאוד תחומים".

לדבריו, "ראינו את זה גם בשבועות האחרונים, כמה טיפות של גשם בעצם פירקו כמעט את כל הכבישים בעיר, כסף שהיה מיועד לפיתוח ותשתיות הלך לטובת שיפוץ רחובות ושתילת צמחים במקומות שבאמת לא היה צריך לעשות שום דבר. מה שקרה בסוף הוא שבמקום שכסף ילך לניהול לאורך זמן כמו שצריך, הלך לטובת תעמולת בחירות על חשבון הקופה הציבורית. בגשם הראשון ראינו שהעיר לצערי מתפרקת, יש בורות, רכבים שניזוקו, תושבים בהצפות שלא יוכלו לצאת מהבתים. את זה אנחנו באים לשנות".

על דגלו הוא חורט את שיפור השירות לתושב. "נתניה היא כמו כל עיר אחרת או כמו אפילו כל ארגון אחר. אני לא מכיר בארגונים שבראש הארגון עומד מישהו 25 ו-30 שנה ומשהו טוב קורה אחרי 35 שנה. מה שלא נעשה עד עכשיו כנראה לא ייעשה בקדנציה נוספת. כמי שבא מהמגזר הפרטי ובשבע השנים האחרונות מנהל של נציגות של בנק שוויצרי ולפני כן מנהל של סניפים בבנק ירושלים, שהערך המרכזי היום הוא השירות. בתחום החינוך ההנדסה, התרבות, המתנ"סים. בכל רובד אפשרי. אנחנו מבקשים להביא רוח רעננה לעיר שבאה ומסתכלת על התושב וצרכיו ונותנת להם מענה אמיתי".

סלמה חושב שדרושה השקעה משמעותית יותר בתוככי העיר. "נתניה השקיעה הרבה מאוד בשנים האחרונות בחיצוניות של העיר. זה חשוב כי לנתניה היה מוניטין לא טוב וחל שיפור גדול, אבל שכחו להשקיע בתוך העיר, בתושבים ובשכונות. יש שכונות שנראות בדיוק אותו דבר כמו שנראו בסוף שנות התשעים וזה דבר בלתי נסבל. יש פרוייקטים שלמים של התחדשות עירונית שתקועים מעל 20 שנים והמלחמה רק חידדה את הדחיפות בכך כפרוייקט חברתי שבא לקחת אוכלוסייה, להיטיב איתה, ולתת לה מענה אמיתי גם של ביטחון וגם של רווחת התושב".

"גדלתי בנתניה, אני מגדל בה את משפחתי, המנוע שלי הוא הדלק שבשבילו אני רץ הוא כדי שהילדים שלי גם יבלו בעיר, יחיו בעיר ושימצאו בה את העתיד שלהם. אני מאמין שכמי שידע להרכיב קואליציה כבר בקדנציה הקודמת ולדבר עם כולם ולהיות עם כולם בדרך שבה ההבנה שמועצת העיר מייצגת את התושבים ומביאה את קולות התושבים וביחד מרכיבים תקציב ומנהלים את העיר, אני מאמין שאדע להוביל כראש העיר הבא של נתניה את הדרך הזו שבה אנחנו נותנים מענה אמיתי ועמוק לכלל התושבים, ולא מחפשים לתת מענה לבעלי אינטרסים", הוא מדגיש.

לשאלה מה יהיה הדבר הראשון שיעשה עם כניסתו לתפקיד הוא עונה, "אקים את סיירת ראש העיר שתפעל כנותן שירות על, מעבר לכל מה שנופל בין הכיסאות בתוך המערכת, כדי לוודא שאין תושב בעיר הזו שלא מקבל מענה אמיתי עמוק ואנחנו דרך זה נלמד גם לפתור בעיות נוספות. בסופו של דבר התושב הוא לקוח, הוא לא עוד מישהו, אלא מי שנותן לנו בסוף את האמון ומשלם חודש בחודשו את 'דמי השימוש' שנקראים ארנונה. לכן הוא צריך לקבל שירות מצויין, הוא צריך לדעת שהילד שלו הולך ברחוב בבטחה, שהילדים שלו מגיעים לבתי הספר ומקבלים שם חינוך מצויין ושבסופו של דבר, מי שדואג לו זה ראש העיר שלו יחד עם חברי המועצה".