עישון סמים
עישון סמיםצילום: Istock

אדומה מבושה. בוועדה הלאומית לסימום בספורט הודיעו היום (שלישי) כי שלושה שחקני כדורסל נכשלו בבדיקת סמים שגרתית שקיימו במהלך חודש דצמבר האחרון.

על פי הודעת הוועדה הלאומית לסימום בספורט, שלושת השחקנים הם אקסבייר מנפורד מהפועל תל אביב, דיישון בוקר מהפועל אילת והשחקנית דרו אדלמן מקבוצת הנשים מכבי רמת גן. על פי הודעת הוועדה, השלושה נמצאו חיוביים בבדיקות סמים שנערכו להם במהלך החודשיים האחרונים ומשכך כל השלושה מושעים מיידית מפעילות עד לשימוע בעניינם.

עוד נכתב כי בוקר ומנפורד נמצאו חיוביים לקנאביס ואילו הכדורסלנית אדלמן נמצאה חיובית לאמפטמין. לשלושה אמנם קיימת האפשרות לפתוח את בקבוקון B של הבדיקה כדי לנסות ולהפריך את התוצאות, אך משמעות הדבר היא כי משך הבדיקה תתארך וכך גם היעדרותם מהמגרשים.

זו לא הפעם הראשונה בה שחקן כדורסל מליגת העל נכשל בבדיקת סמים ומושעה בשל כך, כאשר השחקן האחרון שנתפס בליגת העל על שימוש בסמים היה קאדים אלן מהפועל חיפה במהלך העונה שעברה. אלן החליט להילחם בהשעייה ואושר לו לחזור לשחק אחרי שלושה חודשים בלבד.

ובכל זאת, מדובר במכה קשה עד מאוד עבור האדומים מת"א, שכן מנספורד נחשב לאחד משחקניה המובילים העונה כשהיא ממקומת במקום הראשון בטבלת ליגת העל בכדורסל, כשהיריבה העירונית מכבי דולקת אחריה וצמודה אליה בטבלה.