הרב צבי קוסטינר
הרב צבי קוסטינרצילום: ללא

בוגרי ישיבת מצפה רמון לומדים בימים אלו לרפואת דוד קוסטינר, בנו של ראש הישיבה הרב צבי קוסטינר, שנפצע קשה בעזה וזקוק לתפילות, כאשר גולת הכותרת של הלימוד הוא 1000 סיומי מסכת מגילה עד פורים.

"התרגשתי לשמוע שהבוגרים רוצים לקבל על עצמם לרפואת דוד בן זיווה, הבן של מורנו ורבינו, אלף סיומים עד פורים, מרגש מאוד לשמוע", מספר הרב אמיר כץ, ר"מ בישיבת מצפה רמון.

"דוד שלנו כבר שוכב הרבה זמן פצוע, ברוך השם המצב לא מחמיר, אנחנו צריכים שהמצב יתקדם וצריך הרבה תפילות וישועות, הקב"ה מחכה להשתדלות לנו, היו ניסים ויהיו ניסים אבל צריך את ההשתדלות שלנו".

הרעיון נולד אצל תלמידי הישיבה קטנה של הרב יוסי איגרא.

הרב יוסי מספר לערוץ 7: "הרב צבי קוסטינר מגיע כל שבוע להעביר שיעור בישיבה. גם לאחר הפציעה של בנו דוד התמיד כל שבוע להגיע ולהעביר שיעור כאילו הכל כרגיל. תמיד בעצמה ושמחה.

התלמידים שאלו את הרב מה אפשר לעשות ותמיד קיבלו את אותה תשובה תמשיכו ללמוד ולהתפלל", מספר הרב.

הרב איגרא מרחיב: "הרב צבי כל שנה לפני פורים דוחק בכולם ללמוד מסכת מגילה לקראת פורים וככה נולד הרעיון להרחיב את המפעל של הרב צבי לכל רחבי הארץ ושכולם ילמדו מסכת מגילה.

ההרתמות הפתיעה אותנו - מכל סוגי הציבורים , תוך יום כבר הצטרפו 300 שותפים, אנחנו קוראים לכולם להצטרף".

מי שמפיקה באופן מעשי את הפרויקט היא חברת גיבצאק. "חברת גיבצאק גאה להירתם לפרוייקט חשוב ומרגש זה לרפואת פצועי עם ישראל", נמסר מטעם החברה.