איתמר בן גביר וגלי בהרב מיארה
איתמר בן גביר וגלי בהרב מיארהצילום: Shir Torem/Flash90. Yonatan Sindel/Flash90

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה ופרקליט המדינה עמית איסמן מנסים למנוע מעורבות של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר במינוי ראש אח"מ הבא.

על פי דיווח של אבישי גרינצייג בכאן רשת ב', השניים לוחצים מאוד על ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה ניצב יגאל בן שלום להאריך את כהונתו על מנת שמינוי ראש אח"מ הבא לא יהיה בזמן כהונת בן גביר ונתון למעורבות שלו.

פרקליט המדינה אמר אתמול בכנס של אגף החקירות והמודיעין יחד עם היועצת המשפטית לממשלה שהוא מעוניין שיגאל בן שלום יאריך את כהונתו בשנה נוספת.

לאחר מכן, כך על פי הדיווח, השניים ישבו עם יגאל בן שלום לשיחה דיסקרטית ושוב לחצו עליו להמשיך את כהונתו. "ואלו לא הפעמים היחידות בהן לחצו השניים על בן שלום בעניין", כתב גרינצייג.

בתגובה לכתבה מסרו היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה כי "ניצב יגאל בן שלום הוא קצין משטרה מקצועי ערכי ומסור והדברים נאמרו בפומבי בכנס השנתי של אגף חקירות ומודיעין במשטרה כהוקרה והערכה על פועלו".

בן גביר הבהיר כי בכוונתו לפנות ליועצת המשפטית לממשלה ולבקש ממנה הבהרות "וכן להעביר את הדברים להתייחסות ראש הממשלה ושר המשפטים".

הוא הוסיף כי "אם הפרסום נכון, והיועמ"שית לממשלה ופרקליט המדינה מתערבים במינויים במשטרת ישראל ומנסים למנוע מצב בו השר לביטחון לאומי ימנה את ראש אח"מ הבא - מדובר ברעידת אדמה. היועמ"שית לממשלה לא מונתה כדי להחליף את שיקול הדעת של שרי ממשלת ישראל ולנהל אותם".

לאחר הפרסום זימן בן גביר לשיחה את בן שלום לבדוק באם נכונים הפרסומים על הלחץ שמופעל עליו בכדי להתערב בהליך המינויים.