אברי גלעד
אברי גלעדבאדיבות המצלם

איש התקשורת אברי גלעד תוקף את חזרת המחאות נגד הממשלה בקפלן וקורא לדחות אותן לאחרי המלחמה.

"שובן של ההפגנות לקפלן הוא דבר נורא בעיניי. לא שאיני מבין את הרגש, אבל בעיניי זה ממש לא הזמן", כותב גלעד בטור בישראל היום.

הוא מוסיף כי, "נכון, נתניהו אומר בריש גלי שאין בכוונתו לא להתפטר ולא ללכת לבחירות, אלא רק בעוד כמה שנים. אבל עם כל הכעס על המשך התרכזותו רק בעצמו, תמיד רק הוא במרכז, לו הדבר תלוי בי ההפגנות יכולות לחכות עד סוף המלחמה, בתקווה שאכן יהיה למלחמה הזאת סוף טוב".

בהמשך הטור מסביר גלעד כי "ההסתייגות שלי מהחזרה להפגנות היא קודם כל מצד התועלת. כל מה שישיגו עכשיו המפגינים זה חידוש שיח השנאה, האלימות והפילוג. כל השחקנים בטרגדיה הישראלית ישובו לתפקידים שמילאו לפני 7 באוקטובר, כאילו לא הבנו כבר שרק באחדות יש לנו תקומה".

הוא מביע חשש, "המחאה גם תזלוג חלילה אל שורות הלוחמים בעזה, וגם תכרסם ברגשות הטובים שעלינו לתת למשפחות הנופלים והחטופים. הם העיקר עכשיו. לא שום מחאות".

"ועוד מילה", כותב גלעד לסיום, "להפגנות לפני השביעי לא הלכתי. חשבתי שהן מזיקות יותר ממועילות. אם ביבי לא יילך לדרכו בתום המלחמה, אני מתחייב להתייצב ולעשות הכל, כולל הכל, כדי שיפנה את מקומו. בביצה הישראלית הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה נרקיס".