משטרת ברלין
משטרת ברליןצילום: iStock

בעדות מבית החולים, סיפר להב שפירא, סטודנט יהודי בברלין, על רגעי האימה שחווה כאשר הותקף על רקע אנטישמי על ידי סטודנט מוסלמי שזיהה אותו מפעילותו הפרו-ישראלית באוניברסיטה בברלין.

האתר הגרמני "Welt" מפרסם תמונות ועדות של שפירא, שנפגע בצורה קשה במתקפה. התביעה בגרמניה תגיש כתב אישום נגד מוסטפא א., בן 23, שתקף את שפירא באכזריות וגרם לו לנזקים גופניים קשים.

המתקפה התרחשה בתאריך 2 בפברואר, כאשר שפירא יצא מבר מקומי עם חבר. מוסטפא א. התנפל עליו באגרופים ולא הרפה גם כאשר שפירא צנח אל המדרכה והמשיך לבעוט בפניו בברוטליות. כתוצאה מהמתקפה האכזרית נפגש שפירא בצורה קשה.

"האף שלי נשבר לגמרי, גם עצם בארובת העין ואחת בלחי נשברו. היה דימום מוחי קטן, שלמרבה המזל לא התפשט", סיפר שפירא. על סיבת התקיפה הוא סיפר כי "זה הגיע בעקבות העובדה שהסרתי כרזות שתלו קבוצות אנטי-ישראליות באוניברסיטה החופשית של ברלין, שמתארות את הקמתה של ישראל כהשתלטות על קרקעות".

הוא גם מפנה בראיון טענות קשות כלפי הנהלת האוניברסיטה בברלין, שלטענתו התעלמה מפניות של סטודנטים יהודים שחשו מאוימים, וגם לאחר התקיפה התעלמה ממנו.

"הותקפתי כי אני עומד על זכותה של ישראל להתקיים ולא רוצה שישראל תימחק מעל פני האדמה. חבריי הסטודנטים היהודיים ואני ביקשנו מהוועד המנהל של האוניברסיטה, עוד הרבה לפני המתקפה עלי, לפחות לפקוח עין על הקבוצות האנטי-ישראליות האלו".

"בשיחה עם הוועד המנהל הבטיחו לנו פתרונות, ואז התעלמו מאיתנו. במקום לעשות משהו בעצמם, ההנהלה ניסתה להעביר את האחריות אלינו. היינו אמורים להעביר הודעות על הפגנות נגד ישראל, וראשי האוניברסיטה עודדו אותנו להסיר פוסטרים או גרפיטי בעצמנו. שולחים אותנו קדימה כי האוניברסיטה כמובן לא מעזה לטפל בזה", סיפר שפירא.

בינתיים, הרחיקה האוניברסיטה את מוסטפא א. מהלימודים, עד להגשת כתב האישום נגדו.