אריה דרעי ובני גנץ
אריה דרעי ובני גנץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, מבהיר כי חרף המשקעים בין ראש הממשלה לשר גנץ, יש לעשות הכל כדי שמפלגת המחנה הממלכתי תישאר בממשלת החירום.

"אין ספק שזה לא דבר שהוא עמיד חזק, צריך להחזיק אותו חזק", אמר בראיון לאתר החרדי 'כיכר השבת'. "לצערי הרב זה לא דבר שהוא להרבה זמן, אם לא נדע להחזיק אותו, ויכול להיות שאי אפשר להחזיק אותו, אבל כמה שאפשר להחזיק אותו - צריך להחזיק את זה".

דרעי התייחס לסיכוי לעסקת חטופים ואמר כי "התקיימה שיחה ארוכה מאוד, השתתפתי דרך הטלפון האדום, יש סיכוי טוב לעסקה אבל אנחנו עדיין רחוקים. החלטנו לשלוח משלחת ולהמשיך, ה' יעזור".

לדעתו, ההדלפות מקבינט המלחמה חמורות, ויש לטפל בהן. "חמור ביותר ההדלפות, זה דבר מאוד חמור, המכתבים של גדי אייזנקוט, וההדלפות מהקבינט על נושא הרמדאן. אני יכול להגיד לך שאתמול כולם היו באותה דעה, לא היו חילוקי דעות, גם מערכת הביטחון, גם השרים.

"רוצים להביא עסקה טובה שהיא תשיג כמה מטרות אבל שהיא תעבור גם בציבור הישראלי, זו לא עסקה פשוטה, אין לנו בינתיים פידבקים מהחמאס, כל מה שאנחנו עושים זה עם המתווכות. יש לנו עוד דרך לא קלה, זה יכול פתאום להשתנות תוך כמה ימים", הוסיף.

לדבריו, אין שיקולים פוליטיים סביב העסקה. "אני מאמין שעסקה שקבינט המלחמה יאשר - תעבור גם בממשלה. אין שיקולים פוליטיים, גם הקשיחות שמראה ראש הממשלה - היא רק מקדמת את המו"מ. זו ההתרשמות שלי".

יו"ר ש"ס הסביר, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, את עמדת מפלגתו ומדוע דרש ממועמד ש"ס מאשדוד להסיר מועמדות ולחבור לראש העיר המכהן יחיאל לסרי.

לדבריו, הוא חשש מפני עלייתו של שמעון כצנלסון - מהלך שיהיה רשום על שמו. "כשראיתי שגם ברק סרי פרש וראיתי סיכוי שאם אבי אמסלם ירוץ עד הסוף - המשמעות של זה שהמועמד של ליברמן או מישהו אחר ינצח, אני לא יכול לתת לזה ביד".

עוד סיפר כי קיבל את הסכמת מועצת חכמי התורה לתמיכה מחודשת בלסרי. "זה נכון, זה נראה שהנה 'אריה דרעי הפסיד', לא משנה, שיגידו מה שרוצים. 'את האלוקים אני ירא'. כמובן שהתייעצתי עם הרב סאלים והרב מאיה, שאלו שאלות, ובסוף נתנו את ברכתם. קיבלתי את לסרי, לא דיברנו מילה על העבר, דיברנו על העתיד".