נביל אבו רודיינה
נביל אבו רודיינהצילום: ערוץ 7

נביל אבו רודיינה, הדובר הרשמי של מוסד הנשיאות הפלסטיני, תוקף את התוכנית המדינית שהציג ראש הממשלה בנימין נתניהו ל"יום שאחרי" ברצועת עזה באומרו, כי מדובר "בתוכנית פסולה החותרת להביא לשיבת הכיבוש ברצועת עזה ולגירוש התושבים המקומיים".

נתניהו הביא בשבוע שעבר לאישור הקבינט המדיני ביטחוני את הצעתו ל"יום שאחרי" חמאס, שכוללת בין היתר את פירוק אונר"א, פירוז מוחלט ברצועה והעברת הניהול האזרחי והאחריות לסדר הציבורי לגורמים מקומיים שלא יהיו מזוהים עם מדינות או גופים שתומכים בטרור.

דוברו של אבו מאזן אמר, כי "תוכנית נתניהו ממחישה לעולם שהוא ממשיך בתוקפנות נגד רצועת עזה וכבר קיבל את ההחלטה לתקוף את רפיח למרות הדרישה הבינלאומית להפסיק את הלחימה".

אבו רודיינה תיאר את המערכה הצבאית ברצועת עזה "השמדה המונית של בני עמנו ברצועת עזה" בציינו כי המלחמה, ניסיונות גירוש האוכלוסייה הפלסטינית והיעדר אופק מדיני יביאו "לחורבן באזור כולו".

הוא קרא לממשל האמריקני לפעול באופן רציני "להפסקת הטירוף הישראלי ולכפות על ישראל לעצור את התוקפנות", שכן לדבריו "התמיכה האמריקנית המתמשכת היא זו אשר עודדה את ישראל להסלים את התוקפנות והפשעים שהיא מבצעת נגד העם הפלסטיני".