הרב מיכאל אהרונוב
הרב מיכאל אהרונובצילום: ישיבת מעלה אפרים

ראש ישיבת ההסדר במעלה אפרים הרב מיכאל אהרונוב (55) שירת כלוחם חי"ר ב – 2 חטיבות גבעתי וגולני במסגרת מסלול ההסדר בישיבת כרם ביבנה.

בנוסף, הוא זכה להימנות עם לוחמי חטיבת אלכסנדרוני במילואים במשך שנים ארוכות, ונלחם במלחמת לבנון השנייה וזכה על כך לצל"ש מצד פיקוד צפון באותם ימים.

מאז שמחת תורה הרב אהרונוב מגויס בצו 8 לפעילויות הגנה מרחבית - וכיתת הכוננות במעלה אפרים, ובשונה מרוב מגויסי המילואים שכבר השתחררו הצפי לשחרור חיילי ההגמ"ר והוא בתוכם הוא לאחר חג הפסח.

"חברי ההגמ"ר מבצעים משימות של שמירות, סיורים רכובים ורגליים, ומתאמנים רבות בירי ולו"טר בהתאם ללקחים שהופקו מאירועי ה 7 באוקטובר כדי שתושבי הישוב יוכלו להמשיך את חייהם בביטחון ושלווה", מסביר הרב אהרונוב שדואג לנצל בחודשים האחרונים ההפוגות בין המשימות הרבות המוטלות על צוותי ההגמ"ר, שמנצל כל הפוגה קצרה שניתנת לו כדי להגיע לישיבה ולהספיק ולהעביר כמה שיותר שיעורים לתלמידיו.

"זוהי תקופה מלאת הוד באופן חסר תקדים ברמה הרוחנית והלאומית. חשבנו שלא יישאר לנו מה לכתוב בדפי ההיסטוריה, התרגלנו ללמוד על תקופות גדולות קדומות בהיסטוריה של האומה, תמיד התרפקנו על סיפורי עבר, והנה מתברר שאנחנו מצויים בנקודה היסטורית אף יותר גדולה מקודמותיה. אנחנו מתחילים להבין שככל שהגאולה מתקדמת והאור והעוצמה הולכים וגדלים, כך גם המאורעות מורכבים יותר וגם הגילויים הפנימיים הולכים ומתעצמים", הוא מוסיף.

לצד המורכבויות והאתגרים שנושאת עמה רוח התקופה הרב אהרונוב מציין: "חייבים אנו להתבונן וללמוד 'לכו חזו מפעלות אלוקים'. להצטרף ולהיות חלק מהצמיחה הענקית של תקופתנו. לא להישאר בצד, לא לתת לדברים לחלוף על פנינו מבלי שישפיעו עלינו ויגרמו לנו לשנות בפועל את מהלך חיינו היומיומיים. הרי לפנינו מתגלה יום יום עוצמתם של ישראל בחומר וברוח, אחדותם של ישראל בכל גווניהם, נשמתם של ישראל הכוספת אל השלמות הטוהר והקודש, גם אם לעיתים ישנם שוליים שנשארו בקלקולם וטומאתם, הרי שהרוב המוחלט הוא כל כך אהוב, מיוחד ומסור. בעל כורחנו אויבינו מבררים לנו שמתקיים בכולנו 'בנים אתם לה אלוקיכם', וממילא 'כי הנה אויביך יהמיון ומשנאיך נשאו ראש, על עמך יערימו סוד.. אמרו לכו ונכחידם מגוי ולא יזכר שם ישראל עוד'. כולנו ללא יוצא מן הכלל, נשמה אחת מאוחדת בלב אחד ניצבים אל מול חורשי רעתנו, גם אם כלפי חוץ, חלקים מאתנו אינם חיים על פי אמות המידה של בית מדרש".

"דבר זה עתיד להשפיע על ההתייחסות לזולת, על השיח הציבורי, על ההירתמות של כל חלקי החברה לטובת המאמץ הלאומי, בביטחון בחינוך, בהתיישבות בכלכלה, בלימוד התורה, בסדרי המשפט ושאר עניינים, זה שייך וחל על כולם; הן על חובשי ספסלי בית המדרש והן על היוצאים למערכה בשדה. אי אפשר להמשיך כאילו כלום לא קרה, אי אפשר להתעלם מריבונו של עולם שקורא לנו מתוך המהפכות שמסביב. אנו הולכים וגדלים ומתכוננים לגאולה השלימה", סיכם.