שר הביטחון יואב גלנט נכנס לצפון רצועת עזה יחד עם מפקד אוגדת עזה תת-אלוף אבי רוזנפלד, קצין הנדסה ראשי תת-אלוף יואב טורחנסקי ומפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה אלוף-משנה חיים כהן, וצפה בשיטות השונות להשמדת המנהרות ברחבי הרצועה.

בהמשך, גלנט קיים תצפית על צפון הרצועה ממוצב צה"ל על גדר המערכת, ושוחח עם לוחמי גדוד 'נצח יהודה', המבצעים את משימת ההגנה בגזרה. השר גלנט שוחח עם הלוחמים על פעילותם בתקופת המלחמה, ועל שילוב לימוד התורה בזמן השירות הצבאי.

גלנט אמר בתום הביקור ברצועת עזה, "אנחנו הולכים וסוגרים על החמאס. נערכים לפעול גם ברפיח, גם במחנות המרכז, על מנת להגיע לשלב הבא כאשר אנחנו נחליט לפי העדיפויות שלנו".

הוא הוסיף, "אנחנו משתמשים במידע שאנחנו מביאים מתוך מאגרי החמאס. ישנן כמויות מידע אדירות שהבאנו מתוך מקומות שהגענו אליהם - מחשבים, 'הארד-דיסקים', 'סרוורים' ודברים אחרים - כל המידע הזה מפוענח, משמש אתכם על מנת להשמיד את המנהרות ואת מרכזי העצבים של החמאס".

גלנט אמר עוד כי "רשת המנהרות שחמאס בנה משמשת אותנו עכשיו על מנת לפרק את הארגון. הם חשבו שזה יהיה מקומות המילוט שלהם, והמקומות שבהן הם ילחמו - לאט לאט זה הופך למלכודות. אתה סוגר במקום אחד, סוגר במקום שני, או שהוא נלחם או שהוא יוצא החוצה, ומה שאמרנו מתממש – כניעה או מוות - אין אפשרות שלישית".

"התוצאה ברורה מאוד", המשיך גלנט, "הם נחלשים בכל יום שעובר, אנחנו מתחזקים – אנחנו נלך ונהדק את החבל על הצוואר של החמאס עד שאנחנו מחסלים אותו. את המלחמה הזאת לא עוצרים עד שחמאס מפורק כמערכת ומחוסל כארגון. רק בדבר אחד נהיה מוכנים לוויתורים, אם נצטרך לעשות אותם, וזה בנושא חטופים"

בשיח עם לוחמי 'נצח יהודה' אמר גלנט, "מה שקורה במלחמה הזאת יוצר מציאות שבה יש צורך של הצבא להוסיף עוד כוחות ועוד מסגרות, וגם עלינו להאריך את שירות המילואים עד לארבעים יום בשנה, על מנת להחזיק את הקווים".

לסיום אמר, "אני חושב שכל הציבור בישראל ובוודאי מערכת הביטחון וממשלת ישראל, מכבדים את החשיבות ואת הצורך של לימוד התורה. הדוגמה של מי שנמצא כאן, זאת הדוגמה הטובה ביותר והפשוטה ביותר לעניין, ואני חושב שהיא גם סוללת דרך מבחינת ההתפתחות בתוך צה"ל וגם בתוך החברה הישראלית".