גלנט ברצועת עזה
גלנט ברצועת עזהצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' וחברי כנסת התייחסו לפיגוע הרצחני בעלי הערב (חמישי) בו נרצחו שני בני אדם.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כתב, "אדרוש הערב בישיבת הקבינט לשנות פאזה ולהשתחרר מהקונספציה גם ביו"ש. זה לא המצב הכלכלי, זו שנאת ישראל עמוקה שאינה שונה בין עזה ליו"ש".

"לא יתכן שבכל שנה הרמדאן והתקופה הקודמת לו יהפכו למרחץ דמים של רצח יהודים. זו אינה גזרת גורל. זה דורש מצה"ל הרחבת המאמץ הסיכולי ולא צמצומו, סגירת צירים, החזרת המחסומים ופיתוח מאסיבי של ההתיישבות כתשובה ציונית הולמת. אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב למשפחות הנרצחים ולחזק את תושבי עלי ואת המתיישבים כולם", הוסיף.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב "אתמול כניעה של קבינט הקונספציה בעניין הר הבית - היום פיגוע. הבוקר פינוי יהודים בבנימין - עכשיו פיגוע. הקבינט המצומצם, צאו מהקונספציה!".

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ אמר בזירת הפיגוע "אנחנו עם שני נרצחים בפיגוע קשה וכואב. הטרור כאן ובעזה הוא אותו טרור עם אותם מחבלים ואותן שאיפות. חובה לעלות להתקפה מוחצת נגד הטרור ביהודה ושומרון. יש להיכנס למרכזי הערים, להרוס תשתיות ולמגר מחבלים עד תום בדיוק כמו בעזה".

יו"ר היישוב עלי, אריאל אלמליח, הוסיף "מדובר בפיגוע קשה. לאחר הפיגוע לפני שנה בתחנת הדלק בעלי התרחש במקום פיגוע נוסף. כעת כוחות הביטחון יחד עם רבש"ץ הישוב עלי מבצעים סריקות במקום. לצערנו הכתובת הייתה על הקיר".

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע, שלמה נאמן, הגיב "שוב פיגוע קשה מאוד, שוב ירי על יהודים. אנחנו מחבקים בשעה קשה זו את משפחותיהם של הנרצחים ודורשים להפוך את משוואה ביהודה ושומרון. הרשות הפלסטינית מנהלת מולנו מלחמה, ויש לפעול בעוצמה לחיסול כלל האיומים בכל רחבי יהודה ושומרון".

"מדינת ישראל והעולם חייבים להבין שאין הבדל בין הרשות הפלסטינית לבין מחבלי חמאס. מי שלא גינה את פוגרום שמחת תורה, מי שיממן את משפחות המחבלים שביצעו היום את הפיגוע, אין לו זכות קיום", דברי נאמן.

ח"כ לימור סון הר מלך אמרה כי "הפיגוע הנורא בתחנת הדלק בעלי מוכיח שוב כי האויב הערבי ביהודה ושומרון אינו שונה מאחיו בעזה ולשניהם אותה המטרה - להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים ללא הבחנה. הפתרון היחיד הוא מלחמת חורמה ללא מצמוץ בכל גילוי של טרור ולו הזעיר ביותר ובמקביל הרחבת ההתיישבות וחיזוק אנשיה החלוצים ולא להיפך... רק כאשר נבין זאת ולאור כך נפעל נזכה לחיות בארצנו לבטח. אני שולחת תנחומים מלב דואב למשפחות הנרצחים הי"ד".

ח"כ דן אילוז הדגיש כי "התגובה לפיגוע הרצחני לא צריכה להיות קריאות רופסות להרגעת השטח לקראת הרמדאן, כמו ששומעים באולפנים, אלא גביית מחיר כבד מהאויב. רפיסות מזמינה עוד טרור. גביית מחיר כבד משקמת את ההרתעה".

"חוץ מחיסול המחבל וכל מי שסייע לו ופירוק רשתות הטרור ביו"ש, אנחנו חייבים גם כן להעמיק את השורשים שלנו בארץ כתגובה למי שרוצה לנתק אותנו מכאן. התגובה חייבת לכלול עוד התיישבות וצעדים ממשיים לקראת החלת ריבונות. רק ככה נחזיר את השקט", דברי אילוז.