זירת הפיגוע בעלי
זירת הפיגוע בעליצילום: דובר צה"ל

תושבי בנימין מפורום 'שומרים על הבית' ומפורום 'נלחמות בעורף' חברו בקריאה לחברי הממשלה שיפעלו למען ביטחון התושבים.

זאת לאור אירועי הטרור האחרונים והפיגוע בתחנת הדלק בעלי ביום חמישי בו נרצחו יצחק צייגר בן ה-57 ואוריה הרטום בן ה-16 וחצי הי"ד.

בפתח המכתב לשרי הממשלה כתבו התושבים: "בשבועיים האחרונים תושבי גוש דולב טלמונים מרגישים הסלמה בכבישים, זאת לאחר מספר ארועי פח"ע באיזור. רק בשבוע שעבר היו שש זריקות אבנים בציר הנסיעה מצומת הדואר לצומת הפרסה".

"הפיגועים מושתקים ורק בדרך נס נגמרו עם פגיעות ברכוש בלבד. באחד האירועים רכב ערבי (גנוב) נכנס במהירות שיא ברכב יהודי והפיל אותו לתעלה שבצד הדרך. הערבים הפוגעים ברחו לכפר הסמוך ולא שילמו שום מחיר על ניסיון הרצח", הוסיפו.

המכתב לשרי הממשלה
המכתב לשרי הממשלהצילום: ללא

בהמשך המכתב ציינו חברי הפורומים כי התושבים בכל גזרת בנימין מדווחים על עלייה באירועי טרור בשבועות האחרונים, כשמנגד ישנה "תחושה של אוזלת יד מצד מערכת הביטחון, הכלת אירועי טרור, צמצום כוחות, ומתן הקלות מרחיקות לכת לערבים לקראת חודש הרמדאן".

לסיום כתבו: "אנו, נשות פורום 'שומרים על הבית' במערב בנימין, בשיתוף עם פורומים נוספים המייצגים אלפי תושבים ביהודה, שומרון ובנימין, בזמן שחלקנו עדיין נמצאות לבד בעורף כשבעלינו מגויסים בחזיתות השונות, מצהירות שלא נוכל לשאת את המצב ולהרגיש כברווזים במטווח כל יום על הכבישים. אנו מבטיחות: אם הצבא לא ידאג לביטחוננו נאלץ לדאוג לו בעצמינו וננקוט צעדים כמו חסימת הכניסה לכפרים הפלסטיניים. לא נסכים להיות כמו ברווזים במטווח ולא נוכל להמשיך לנסוע עם ילדינו בכבישים בהם מחבלים פועלים בצורה חופשית וביטחוננו מופקר".