חיסול המחבל בתחנת דלק בעלימצלמות אבטחה

בתיעוד מתחנת הדלק בעלי נראה אביעד גזבר מבצע ירי לעבר המחבל שרצח שני אזרחים ומחסל אותו.

גזבר, בעל החנות 'חומוס אליהו' בתחנת דלק, סיפר כי יצא להתרעננות מהלחימה בעזה, שמע את קולות הירי והבין מיד שמדובר בפיגוע.

אביעד גזבר, בעל החומוס בתחנת הדלק. מתאר כיצד חיסל את המחבלערוץ 7

"זכיתי לצאת להתרעננות מחאן יונס והגעתי פה למקום שלי בחומוס", אמר גזבר והוסיף כי "אותם מחבלים שנמצאים בעזה זה אותם מחבלים שנמצאים כאן, בכל מקום רוצים להשמיד אותנו".

גזבר קרא, "חייבים להרים את הראש, להפסיק להיות ילדי כאפות ולהבין שאנחנו כאם ונשארים כאן, להפסיק עם הרפיסות, חייבים להרים את הראש, להמשיך את הבנייה, בואו נרים את הראש".

הוא שחזר את רגעי הפיגוע, "שמעתי יריות, הייתי בתוך החומוס, הבנתי ישר שזה פיגוע. נתתי כדור כדי שהמחבל יבין שאני נמצא פה. סימנתי לו, ראיתי שהוא רואה אותי והתחיל להסתער לכיווני".

הוא הוסיף, "תפסתי מקום ויריתי בו, הורדנו אותו. המשכתי סריקות, ראיתי שאין מפגעים וככה נגמר האירוע".

בפיגוע נרצחו שני ישראלים שנורו בעת ששהו ברכב. המחבל שביצע את הפיגוע הוא ככל הנראה תושב מחנה הפליטים קלנדיה.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ בזירת הפיגוע: "אנחנו עם שני נרצחים בפיגוע קשה וכואב. הטרור כאן ובעזה הוא אותו טרור עם אותם מחבלים ואותן שאיפות. חובה לעלות להתקפה מוחצת נגד הטרור ביהודה ושומרון. יש להיכנס למרכזי הערים, להרוס תשתיות ולמגר מחבלים עד תום בדיוק כמו בעזה".

ישראל גנץ בזירת הפיגועצילום: דוברות

אריאל אלמליח יו"ר הישוב עלי: "מדובר בפיגוע קשה. לאחר הפיגוע לפני שנה בתחנת הדלק בעלי התרחש במקום פיגוע נוסף. כעת כוחות הביטחון יחד עם רבש"ץ הישוב עלי מבצעים סריקות במקום. *לצערנו הכתובת הייתה על הקיר".

ח"כ לימור סון הר מלך בתגובה לפיגוע, "הפיגוע הנורא בתחנת הדלק בעלי מוכיח שוב כי האויב הערבי ביהודה ושומרון אינו שונה מאחיו בעזה ולשניהם אותה המטרה - להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים ללא הבחנה. הפתרון היחיד הוא מלחמת חורמה ללא מיצמוץ בכל גילוי של טרור ולו הזעיר ביותר ובמקביל הרחבת ההתישבות וחיזוק אנשיה החלוצים ולא להיפך... רק כאשר נבין זאת ולאור כך נפעל נזכה לחיות בארצנו לבטח. אני שולחת תנחומים מלב דואב למשפחות הנרצחים הי"ד".

ח"כ דן אילוז אמר, "התגובה לפיגוע הרצחני לא צריכה להיות קריאות רופסות להרגעת השטח לקראת הרמדאן, כמו ששומעים באולפנים, אלא גביית מחיר כבד מהאויב. רפיסות מזמינה עוד טרור. גביית מחיר כבד משקמת את ההרתעה".

"חוץ מחיסול המחבל וכל מי שסייע לו ופירוק רשתות הטרור ביו"ש, אנחנו חייבים גם כן להעמיק את השורשים שלנו בארץ כתגובה למי שרוצה לנתק אותנו מכאן. התגובה חייבת לכלול עוד התיישבות וצעדים ממשיים לקראת החלת ריבונות. רק ככה נחזיר את השקט".