אריאל אלמליח, יו"ר היישוב עלי, שוחח עם ערוץ 7 בזירת הפיגוע בתחנת הדלק ליד עלי והדגיש כי המחבלים זיהו נקודת חולשה ולכן תקפו באזור בפעם השנייה.

"לצערנו אנחנו אחרי אירוע שני כאן בחצי השנה האחרונה, למרות העבודה הקשה של הצבא ב-4 חודשים האחרונים מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, בחודש האחרון רמת השמירה והאבטחה בתחנה פחתה ומהר מאוד חווינו פה אירוע קשה עם עוד שני הרוגים ישראלים באירוע שעוד היה יכול להיגמר גרוע יותר".

"אני פונה למקבלי ההחלטות - אם אנחנו רוצים לנצח, צריכים להילחם בהם - ולהמשיך את הלחץ שהצבא עשה פה בחודשים האחרונים - ואז לא היו פיגועים, זריקות אבנים או פיגועי ירי", הוסיף אלמליח.

ח"כ צבי סוכות אמר לערוץ 7 כי דווקא בחודש הרמדאן ישראל צריכה להכביד את היד ביהודה ושומרון. "רמדאן 2024 חייב להיזכר כרמדאן הקשה של כל הזמנים אצל הערבים כאן באזור. זה חייב להתהפך עליהם. לא יכול להיות שנחטוף פיגועים ומדינת ישראל תחשוב איך לעשות הקלות לקראת הרמדאן. צריך להחזיר את המחסומים, לעשות מבצעים קשים בתוך הערים כדי לאסוף את הנשק ולחסל את הטרור בכל רחבי יהודה ושומרון. צריך לצאת למלחמת חורמה ולשבור את הקונספציה גם ביו"ש".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הוסיף כי "המחבל הוא קצין במשטרה הפלסטינית וזה מחזק את האמירה שלנו שהאויב שהאויב נמצא כאן וצריך להשמיד אותו ולא לסמוך עליו. כל מי שמדבר על משטרה פלסטינית שתשמור על ביטחון ישראל בונה את האיום הבא על קיומה של המדינה".

סגנו, עמיחי רחמים, אמר כי מערכת הביטחון צריכה להסיק מסקנות מהפיגוע. "אנחנו צריכים לחזק את הביטחון ואת כוחות הביטחון שימשיכו לעשות את משימתם ולאבטח ולחזק את הביטחון ביישובים שלנו. אנחנו מצפים מהממשלה ומכוחות הביטחון לעשות פעולות אקטיביות כדי שלא ניקלע לקונספציות כפי שהיו ברצועת עזה".

בפיגוע נרצחו שני אזרחים, בהם יצחק צייגר משבי שומרון, שהספיק לשלוף את אקדחו האישי אך נורה על ידי המחבל לפני שהספיק לירות.

צייגר התנדב במשטרה ושימש כחובש רפואת חירום ביישוב פסגות. הוא אב לשלושה ילדים, וסבא לשני נכדים. התגורר ביישוב פסגות במשך 30 שנה.

הוא נישא לפני שנתיים לשלומית, גיסתו של ראש הישיבה בשבי שומרון הרב יהשע שמידט.

צייגר הי"ד היה פעיל בענייני ארץ ישראל, הקפיד להצטרף לנסיעות לקבר יוסף ולהסיע את מי שהיה רוצה לעלות לחומש. היה גר מול משפחת בלטה שאיבדה את בנה נריה השבוע בקרבות בעזה.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, תושב הישוב שבי שומרון וחבר המשפחה, דפק בדלת בית המשפחה ומסר לרעייתו שלומית את הבשורה המרה יחד עם עובדת סוציאלית, יו"ר הצח"י הישובי ופרמדיק בן הישוב.