חוזרים הביתה לשדרות
חוזרים הביתה לשדרותצילום: קהילת רעות

חמישה חודשים לאחר המתקפה הרצחנית של חמאס בעוטף עזה בשמחת תורה, מערכת החינוך של שדרות שהיתה מושבתת, חוזרת לפעילות.

הלימודים נפתחו היום (ראשון) בכמאה מוסדות הכוללים בתי ספר וגנים. בכאן רשת ב' דווח כי להערכת העירייה כ-60% מהתלמידים ישובו לספסל הלימודים.

מנהל מחוז הדרום של משרד החינוך, רם זהבי, העריך באופטימיות כי כ-80% מתלמידי שדרות יחזרו ללימודים עד סוף השבוע הראשון. עם זאת, רבים מההורים והתלמידים ששבו לגנים ולבתי הספר, עשו זאת בלב כבד כאשר הם חוששים לביטחונם האישי.

מירי אסולין, מורה ותושבת שדרות ששלושת ילדיה שבו ללימודים, סיפרה: "יש רגשות מעורבים ואם זה היה תלוי בי לא הייתי חוזרת. אבל אני בעצמי מורה אז חייבת לחזור, התלמידים שלי מחכים. להגיד שיש תחושה של ביטחון בעיר - לא יודעת להגיד. קצת מלחיץ, הגדר עדין פתוחה למרות שאומרים שהגדילו את כיתת הכוננות ויש תחושה ערה של כוחות ביטחון, ברמה האישית אני חוששת".

פתיחת השנה המחודשת של הישובים נפתחה בנוכחות שר החינוך יואב קיש, ראש עיריית שדרות אלון דוידי, מפקד אוגדת עזה תא"ל אבי רוזנפלד, מפקד עורף אוגדת עזה, תת אלוף נדב חג'בי, רע"ן עורף אלעד זנדני, סא"ל יאיר עמיצור ורס"ן עוז טייכמן מפקדי עורף אזרחי באוגדת עזה, ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן ובכירים רבים נוספים.

בכירי עורף אוגדת עזה ואנשי יקל"ר חוף אשקלון נפגשו היום עם ראשי הישובים כרמיה, גברעם ומבקיעים כדי לדון עימם בהמשך חזרת התושבים לישוב. הפגישות נערכו לפי המודל של פק"ל חזרת תושבים ליישובים שפותח בעורף אוגדת עזה. והמשך סיוע, ליווי וקליטה בתהליכי החזרה לישובים.