אייל גלמן מגיב לגזר הדיןבאדיבות חוננו

בית הדין הצבאי בעופר גזר הבוקר (שני) 35 שנות מאסר על המחבל שרצח את רס"ן אליאב גלמן בפיגוע בצומת גוש עציון בשנת 2016.

השופטים נמנעו מלהטיל עונש של מאסר עולם על המחבל למרות הרשעתו ברצח - וזאת בשל "מצבו הנפשי".

גזר הדין מגיע לאחר שתחילה הורשע המחבל בהריגה ונגזרו עליו 30 שנות מאסר. הפרקליטות הצבאית ערערה על ההחלטה ובית המשפט לערעורים קיבל את הערעור והרשיע את המחבל ברצח.

אייל גלמן, אחיו של אליאב, הגיב לגזר הדין. "הזדעזענו לשמוע שבית המשפט החליט לא לגזור מאסר עולם על המחבל המתועב. המציאות שבה אנחנו מגיעים לדיון משירות מילואים ארוך בו לחמנו בטרור וברוע המנסה לעקור אותנו מארצנו ומקבלים גזר דין המקל עם הרוצח הזה גזר הדין המזעזע מביא תקדים אסוני להקל על כל רוצחי הנוחבה".

"האם כעת יקבלו מחבלי הנוחבה עשויים לראות אור יום? האם משפחות הנרצחים יצטרכו לעבור את הסבל אותנו אנו עברנו? מדובר בפגיעה קשה במלחמה של עם ישראל ברוע. עם ישראל חייב להתעשת, החוק כלפי מחבלים חייב להשתנות, לא ייתכן שההליך המשפטי למחבלים ימשיך להיות מלטף, ככה לא מנצחים אויב, ככה לא מנצחים במלחמה. אני בטוח שעם ישראל יתעשת וינצח, מחבלים צריכים למות בכל מקום וכמה שיותר מהר", הוסיף.

עו"ד חיים בלייכר, המלווה את משפחת גלמן מטעם ארגון 'חוננו', אמר כי "מדובר בגזר דין שהוא ביזיון הפוגע בכל המאבק בטרור. בית המשפט ממשיך בקו המוטעה של הערכאה הראשונה ובוחר שלא להטיל מאסר עולם על המחבל אלא רק 35 שנות מאסר. ההסברים אותם נתנו השופטים כי המחבל סובל ממחלת נפש אינם מתקבלים על הדעת. כל מחבל המנסה לרצוח יהודים מוגדר לפתע כחולה נפש. מול טרור נלחמים, לא מחפשים סיבות להקל עליו".

"איך ייתכן שהשופטים עוסקים במחלתו של המחבל ולא בהצלת עם ישראל מפני רוצחים מתועבים. השופטים קבעו שכיוון שאליאב נפגע מירי החיילים יש להקל את עונשו של המחבל, אולי צריך להקל גם בעונשם של מחבלי ה 7.10?, לאיזה שפל עוד תגיע מערכת המשפט?. הגיע הזמן לשנות דיסקט, לא שופטים מחבלים על פי אמות מידה פליליות. הפגיעה של בית המשפט במשפחת גלמן ובעם ישראל היא בלתי נסלחת. אנו מצפים כי התביעה תערער על גזר הדין, הגיע הזמן לשינוי החוק כנגד המחבלים", סיכם בלייכר.