ישראל כרובי
ישראל כרוביצילום: ללא קרדיט

בלשי ימ"ר ש"י מסרו הערב (שני) צו הגבלה מנהלי, החתום בידי האלוף יהודה פוקס, לישראל כרובי, נער כבן 17 מגבעות בנימין.

על פי פרטי הצו, נאסר על כרובי לצאת משטח הישוב גבעת אסף וכן הוא נדרש לשהות במעצר בית לילי למשך ארבעה חודשים. בנוסף, אוסר עליו הצו ליצור קשר עם 15 פעילים נוספים.

זהו הצו המנהלי השלישי שנחתם בשבוע האחרון, כאשר בסוף השבוע שעבר האריך שר הביטחון גלנט את מעצרו המנהלי של אריאל דנינו בשלושה חודשים נוספים, והיום נמסר שוב לאלישע ירד צו הרחקה מנהלי.

אביה דנינו, אשתו של העצור המנהלי אריאל דנינו, הפגינה הערב יחד עם תומכים נוספים מיישובי האזור מול ביתו של השר בצלאל סמוטריץ' בישוב קדומים.

דנינו הודיעה כי תקיים במקום משמרת מחאה קבועה מדי שבוע עד לביטולו של הצו, וקראה לסמוטריץ' להפסיק להסתפק בציוצים וגינויים ולקיים את מה שהבטיח בבחירות.

בדברים שנשאה במקום אמרה דנינו, "הגעתי לכאן היום לביתו של השר סמוטריץ' כדי לדרוש תשובות, כיצד בזמן שארבעת ילדינו נמצאים כבר 4 חודשים בלי אבא ושואלים שוב ושוב איפה הוא ומתי הוא חוזר, בכפרים הערבים מסביבנו חוגגים את שחרורם של עשרות מחבלים ששוחררו רגע אחרי הפיגוע בעלי כחלק מ'מחווה לרמדאן' וניסיון לפנות מקום בבתי הכלא".

היא הוסיפה, "הצבענו לך בבחירות האחרונות וכמונו עוד מאות אלפי יהודים שרצו שתהיה כאן מדיניות ימין, אך בפועל הממשלה שבה אתה מכהן כשר בכיר לא רק ששברה מזמן שיא בכמות המעצרים המנהליים, אלא גם משחררת מחבלים בסיטונאות. נמאס לנו כבר מציוצים והבטחות. הם לא עוזרים לבעלי שכלוא בתא מעצר או לילדים שלנו שגדלים בלי אבא. דורשים מעשים - לא דיבורים!".