עו"ד ניצנה דרשן לייטנר
עו"ד ניצנה דרשן לייטנרצילום: ערוץ 7

עו"ד ניצנה דרשן לייטנר, נשיאת ארגון שורת הדין, תוקפת את דברי האלוף יהודה פוקס אתמול בטקס חילופי מפקדים.

"דבריו של האלוף פוקס משקפים בורות בהבנת האויב הערבי. מדובר בגוף טרור, שמשלם לרוצחי יהודים שכר. רצחת יותר, קיבלת יותר", אמרה דרשן לייטנר.

היא הוסיפה כי "מדהים שגם כיום, אחרי כל מה שראינו, אלוף פיקוד בצה"ל מאמין שניתן להשעין את ביטחוננו על רשות טרוריסטית, שתומכת כמעט כאיש אחד בטבח ה-7 באוקטובר, ושעל מדינת ישראל לחזק אותה".

דרשן לייטנר ציינה כי "לאורך השנים מתחו המתיישבים היהודים ביקורת על תפקודו המוטה של האלוף פוקס, על האכיפה הבררנית ועל פיברוק נתוני אלימות לרעת היהודים. בנאומו אתמול הוא הוכיח זאת, כשהוא בחר לסמן כאוייבים דווקא יהודים ודווקא אליהם הוא הפנה את המילים הקשות.

"אני וארגון שורת הדין בהובלתי מובילים כבר שנים רבות הליכים משפטיים נגד הרשות, אשר נלחמת רק באויביה, החמאס אך במקביל שולחת את קצביה לבצע פיגועים בעורף ישראל, ומממנת את פיגועי הטרור ואת משפחות המרצחים. על המדינה וצה"ל להתעשת ולהבין כי לא מדובר בשותף לגיטימי, אלא באויב רצחני", סיכמה.

האלוף פוקס אמר בטקס הפרישה שלו: "לצערי הרב, בחודשים האחרונים כמו גם בשבוע האחרון הפשיעה הלאומנית הרימה ראש, ובחסות המלחמה, ויצר הנקמה, זרעה פורענות ופחד בתושבים פלסטינים שלא היוו כל איום. לדאבוני, ההנהגה המקומית וההנהגה הרוחנית ברובה לא ראתה כמונו את האיום. היא מורתעת, ולא מוצאת את הכוחות לצאת בגלוי ולפעול לאור ערכי היהדות שהיא מחנכת את ילדיה לאורם".

"גם אם הפורעים הינם מיעוט, הרי שהשותקים נוכח פשעיהם אינם מוציאים אותם ואת מעשיהם מן הכלל, ומכניסים בכך את הביקורת כלפי כולם. זו איננה יהדות בעיניי - לפחות לא זו עליה גדלתי אני בבית אבי ואימי. זו אינה דרכה של תורה. מדובר על אימוץ דרכי האויב והליכה בחוקותיו. זו הייתה אחריותי לפעול. וגם כאן, למרבה הצער, לא תמיד הצלחתי", הוסיף.