ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץצילום: Miriam Alster/Flash90

שר החוץ ישראל כ"ץ הגיב הבוקר (שלישי) לדיווחים כי החזיר את השגריר באו"ם גלעד ארדן מבלי תיאום ואישור מראש הממשלה בנימין נתניהו.

כ"ץ אמר כי "כשר החוץ אני קובע את המדיניות ואת סולם הערכים של משרד החוץ ולכן הנחיתי לנקוט מיד בצעד תקדימי ויוצא דופן בזימון שגריר ישראל באו"ם להתייעצויות, והוא נמצא כעת על המטוס בדרכו לישראל, וזאת מתוך הבעת מחאה על העובדה שמזכ"ל האו"ם פועל למסמס את הדו"ח החמור שהוא עצמו הזמין על פשעי המין של החמאס, מנסה להחריג את החמאס מאחריות ולא יוזם כינוס מיידי של מועצת הביטחון של האו"ם כדי לדון בדו"ח ובהכרזה על החמאס כארגון טרור - עם כל הסנקציות המתבקשות תוך קריאה מיידית לשחרור כל החטופים ללא כל תנאי".

"פשעי המין של החמאס ועוזריו הם הדבר החמור ביותר שהגיע לפתחו של האו"ם בתולדות מדינת ישראל. אין דבר שמשתווה להם בהיסטוריה של מדינת ישראל - ומחובתנו לפעול בכל דרך למען כבודן של הנאנסות, שעברו התעללויות קשות ונרצחו, ושגופותיהן חוללו גם לאחר מותן, ולמען כל החטופות שנמצאות כיום בשבי החמאס, ובהתאם לדו"ח עצמו נתונות לסכנות חמורות".

עוד אמר, "מזכ"ל האו"ם הביא את הארגון לשפל המדרגה כשהוא מתעלם מפשעים נוראים נגד האנושות שבוצעו ביהודים ובישראלים וכל הזמן עוסק בנסיונות להכפיש את ישראל ולפגוע בזכותה להגנה עצמית. אנחנו נעשה הכל כדי לא לאפשר לו ולחבריו להשכיח את הדו"ח ולהימנע מההחלטות המתבקשות".

אתמול הורה כ"ץ על החזרת השגריר באו"ם גלעד ארדן להתייעצות בעקבות דו"ח האו"ם על האלימות המינית שהפעילו מחבלי החמאס.

מדובר בדו"ח של שליחת האו"ם לאלימות מינית באיזורי עימות, פרמילה פאטן.

בדו"ח עצמו הובאו הוכחות וראיות לאלימות מינית קשה שהפעיל החמאס בכמה זירות שונות במהלך הטבח ב-7 באוקטובר.

בנוסף הובא מידע על פגיעה בחטופים שנמשכת גם בימים אלה.