הרב דוד ביגמן, ראש ישיבת מעלה גלבוע, התייחס בשיחה עם ערוץ 7 ב'כנס אסופות' לצורך באחדות בציונות הדתית.

"בימים קשים אלה זה משמעותי שמתכנסים בני ישיבה מכל הגוונים של הציונות הדתית ביחד ללמוד תורה. זה מראה מרהיב. שמענו שיעורים טובים גם של כוחות צעירים. זו נחמה קלה לראות בימים אלה ציבור כזה נחמד, טוב, אוהב תורה ולומד ביחד".

הוא ציין את האיזון בין הצורך בגיוס לצבא בימי מלחמה לבין הצורך שבתי המדרש יהיו מלאים בלומדי תורה. "הנטייה שלי לחשוב שאנחנו במלחמת מצווה - והאיזון, במקרה הזה, הוא לכיוון הצבא. אני לא אומר את זה בצורה נחרצת - כך נראה לי. הייתי בין מייסדי ישיבת הקיבוץ הדתי הדוגלים בשירות מלא בצה"ל ולכן ברור שיש לי נטייה לשירות הצבאי בעת כזו, אבל אני קטונתי מלהביע דעה נחרצת. אנו מאוד מעריכים את תלמידנו שנפלו בהגנה על המולדת ולא רק תלמידנו, כל עם ישראל, וגם בני המיעוטים שעוזרים לנו במלחמה".

בסיום דבריו התייחס הרב ביגמן לאלו המנפנפים בכמות הלוחמים שנפלו בישיבות הציונות הדתית. "לא חושב שזה טוב לנפנף, אנחנו לא באתוס של עקידה ולא באתוס של מצדה בהקשר הזה. תורת חיים היא חיינו, אנחנו חיים ועושים מה שצריך כדי להגן על עצמנו, על כלל ישראל ומדינת ישראל ואנחנו מצטערים על הנופלים. לא חושב שזה נכון להשתמש בנופלים כקרדום לחפור בו עם שם של ישיבה כזו אחרת".