הקסדה של הלוחם שנפצע ונעצר
הקסדה של הלוחם שנפצע ונעצרצילום: באדיבות חוננו

לוחם סיירת חרוב שנפצע בעזה לאחר שהתנדב להיכנס ללחימה בעזה, עצור מזה כחודש בכלא צבאי, לאחר שנעצר ע"י המשטרה הצבאית בחשד כי החזיק אמל"ח שלקח מעזה.

הלוחם, אשר שירת כנגביסט חוד סיים את שירותו הסדיר בחודש אוקטובר ובניגוד למרבית חבריו בחר להמשיך ולהתנדב להשתתף בלחימה. הוא הצטרף למפקדו והשתתף בקרבות קשים בעזה. באחד הקרבות נפצע הלוחם מירי בראשו וחייו ניצלו בנס. הוא פונה לבית החולים והחל הליך שיקום ארוך ומורכב.

כשבוע לאחר פציעתו הגיעו לפתע חוקרי המשטרה הצבאית והודיעו ללוחם כי הוא עצור בחשד שנטל למזכרת את הנשק בו אחז המחבל שירה בו וכן אמל"ח נוסף. הלוחם נלקח למעצר בו הוא נתון עד היום – למעלה מחודש.

במהלך כל תקופת המעצר לא ניתנה ללוחם האפשרות להמשיך בשיקום הנדרש כתוצאה מהפציעה הקשה אותה עבר וכל בקשתיה של משפחתו לטיפול נאות נדחו.

אימו של הלוחם סיפרה על התחושות הקשות ועל אי הטיפול בבנה הזקוק לשיקום ארוך: "הבן שלי שירת כלוחם בסיירת, כנגביסט חוד, נפגע בגב וסבל מכאבים אבל המשיך לשרת. גם כשהרופא רצה להוציא אותו מלוחמה הוא התעקש להמשיך למרות הכאב. אחרי הסדיר רוב חבריו לסיירת השתחררו והוא התנדב לרדת לעזה כנגביסט חוד של המ"פ, נפגע וניצל ממוות בנס. אני פשוט לא מאמינה שזה היחס של הצבא ללוחם שכמעט הקריב את חייו למענה ומתייסר בכאבים רבים בשל הפציעה הקשה. במקום להוקיר אותו על ההקרבה שלו הוא מושלך לכלא ללא כל אפשרות טיפול או שיקום, זו חרפה".

עורך דינו, עדי קידר, הוסיף: "עמדת הפרקליטות הצבאית למעצרו של הלוחם תמוהה ומצטרפת להתעלמות המתמשכת שלה ממצוקת הלוחמים שחרפו נפשם. מדובר במי שכבר שוחרר משירות והשתתף בקרבות ברצועה, ואין שום סיבה שמשפטו יתנהל כאשר הוא מאחורי סורג ובריח כאחרון העבריינים. אנו תקוה כי בית הדין יורה על שחרורו".