ילדים בעזה, אילוסטרציה
ילדים בעזה, אילוסטרציהצילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

צה"ל והמנהל האזרחי בהנחיית המל"ל ניהלו ביממה האחרונה מבצע חריג לחילוצם של יותר משבעים יתומים עזתיים ליהודה ושומרון, כך דיווח עמית סגל בחדשות 12.

במסגרת המבצע היתומים, מבית היתומים SOS שהפסיק לתפקד ברצועת עזה, עברו בתוך ישראל, כולל בפאתי ירושלים.

המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה אישר להעביר את הקבוצה, שבה גם עשרות מלווים בוגרים עזתיים אל ביתם החדש בבית לחם.

המחווה ההומניטרית החריגה הייתה לבקשת שגרירות גרמניה, ונעשתה על אף שחמאס ששולט על הרצועה אינו מוכן לנקוב אפילו בשם החטופים החיים ובמספרם.

על פי הדיווח כוחות גדולים של צה"ל גויסו לצורך מבצע ההעברה לאורך ציר התנועה ממעבר טאבה ועד לכביש המנהרות, כדי לאפשר לאוטובוסים של היתומים ומלוויהם לעבור בבטחה לשטחי הרשות הפלסטינית.

חבר הקבינט המדיני ביטחוני, השר בצלאל סמוטריץ' הגיב: "כל המרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים. ליקוי מאורות ערכי".

"אני דורש מראש הממשלה הבהרות מי נתן את הפקודה הבלתי מוסרית הזאת ובאיזה סמכות בשעה שחטופינו וילדיהם בשבי האויב", דרש סמוטריץ'.

לשכת השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר הגיבה: "כך לא מתנהלת מדינה שרוצה ניצחון מוחלט. אין ספור 'צעדים הומניים' מזויפים ואזרחי ישראל ממשיכים לשלם את המחיר. במלחמה צריכים לכתוש את האויב ולא כל הזמן להתיפיף".

יו"ר ועדת החוקה ח"כ שמחה רוטמן הגיב: "כל המרחם על אכזרים, מתאכזר על רחמנים. כשאין אות חיים מהשבויים שלנו, אין שום מקום לסכן חיילי צה"ל בחילוצם של עזתים ושיכונם ביהודה ושומרון".

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן הגיב: "הומניטרי תמורת הומניטרי! אנחנו מספקים עוד ועוד מחוות ודואגים להעברת סיוע לחבורת רוצחים, כאשר אזרחים תמימים בהם נשים, ילדים, זקנים וחולים מופקדים אצל בני הבליעל הללו. חייבים לעצור את הטירוף ולדאוג להחזרת החטופים. אני קורא לתושבי גוש עציון, ירושלים וכל האזור שלנו יחד עם הציבור כולו להגיע לכביש המנהרות עם דגלי ישראל, להזדהות עם החטופים שלנו ולדרוש באופן חד משמעי - אין מחוות לאוייב אכזרי ללא השבת בנותינו ובנינו".