דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: Shealah Craighead / White house official

אם דונלד טראמפ ייבחר שוב לנשיא ארה"ב, הוא לא מתכוון להעביר כסף או חימוש לאוקראינה, ובכך לגרום לה להפסיד את המלחמה, כך טען היום (שני) ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן.

אורבן נפגש ביום ראשון עם טראמפ בארה"ב ואמר לאחר הפגישה כי "לדונלד טראמפ יש תוכנית מפורטת לסיום המלחמה באוקראינה".

לדברי אורבן, התוכנית כוללת עצירה של כל הסיוע הכספי או הצבאי של ארה"ב לאוקראינה, מה שיותיר אותה לבדה מול רוסיה.

"הוא לא ייתן אגורה למלחמת אוקראינה – רוסיה. לכן המלחמה תסתיים, כי ברור שאוקראינה לא יכולה לעמוד לבד על רגליה. אם האמריקנים לא יתנו כסף ונשק, יחד עם האירופים, המלחמה הסתיימה. אם האמריקאים לא נותנים כסף, האירופים לבדם לא יכולים לממן את המלחמה הזו, ואז נגמרה המלחמה", אמר אורבן לתקשורת בהונגריה לאחר הפגישה.

הוא גם כינה את טראמפ "איש של שלום" וחלק לו שבחים רבים. לפני מספר שבועות אמר טראמפ כי "יעודד את רוסיה לעשות ככל העולה על רוחה מול מדינות שלא שילמו לברית נאט"ו וארה"ב".

אורבן הביע תמיכה בטראמפ ואמר כי אם יחזור לשלטון "זה יהיה טוב יותר לעולם", לדבריו. "הנשיא טראמפ היה נשיא של שלום, הוא זכה לכבוד בעולם, וכך הוא יצר את התנאים לשלום".

"בתקופת נשיאותו שרר שלום במזרח התיכון ושלום באוקראינה. לא הייתה מלחמה היום אם הוא עדיין היה נשיא ארה"ב. הסכמנו שיהיה שלום כשיהיו מנהיגים בעולם שרוצים שלום. כאן בארה"ב הקמפיין בעיצומו. זה בידי האמריקאים להחליט בעצמם, וזה תלוי בנו ההונגרים להודות בכנות שזה יהיה טוב יותר לעולם, וטוב יותר גם להונגריה, אם הנשיא דונלד טראמפ יחזור לשלטון", אמר אורבן.