זירת הפיגוע במחסום המנהרותצילום: דוברות המשטרה

שני בני אדם נפצעו באורח קל בפיגוע דקירה הבוקר (רביעי) במחסום המנהרות. המחבל, בן 15, הגיע למקום באמצעות אופניים חשמליים דקר את השניים, נורה וחוסל בידי מאבטח ולוחם מעברים מגדוד ארז.

עדי ראיה שהיו במקום סיפרו כי המחבל שלף סכין, פצע שניים מאנשי כוחות הביטחון.

הכוחות שהיו במקום נטרלו את המחבל בתוך שניות. חובשי רפואת חירום במד"א יונתן שור ויוסף חיים ישראלי סיפרו כי "הגענו במהירות למקום וראינו גבר כבן 25 וצעירה כבת 20 בהכרה מלאה עם פצעי דקירה בגפיים ובפלג גופם העליון".

השניים הוסיפו, "הענקנו להם טיפול מהיר בשטח ופינינו אותם בדחיפות לבית החולים כשמצבם קל עד בינוני". בעקבות הפיגוע מחסום המנהרות נחסם לתנועה לשני הכיוונים.

חובש בכיר במד"א אלי גרטנר בזירת הפיגועמד"א

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הגיעו לזירה.

המפכ"ל אמר: "למזלנו הפצועים במצב קל בלבד, נפיק את הלקחים - אנחנו נמצאים בתקופה מאוד רגישה ומאתגרת, יותר מדי גורמים קיצוניים מנסים להתסיס את השטח".

הוא הוסיף: "אנחנו נערכים על כלל הכוחות וכמו שראיתם יש מוקדי חיכוך. אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי לאפשר את פולחן הדת ונעשה כל שביכולתנו על מנת לאפשר את זה".

מבית החולים הדסה נמסר כי "אל יחידת הטראומה בהדסה עין כרם פונה בחור בן 25 מפיגוע דקירה במחסום המנהרות. סובל מדקירה בראשו, מצבו קל ובהכרה מלאה".

מבית החולים שערי צדק נמסר כי הצעירה בת ה-20 פונתה ליחידת הטראומה בבית חולים ומצבה מוגדר קל.

דובר צה"ל מסר כי "לוחם מעברים של גדוד ארז ומאבטח אזרחי נטרלו את המחבל. לוחמת צה"ל שהייתה במקום נפצעה באורח קל ופונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתה עודכנה".

ראש מועצת גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן הגיב "אנו מתמודדים הבוקר עם אומה שבחג החשוב שלה הפולחן המרכזי הוא ביצוע פיגועים. את עם ישראל הברברים הללו לא יפחידו ולא יינתקו את הקשר הנצחי שלנו לארץ לישראל".

בחודש נובמבר האחרון נהרג רב"ט אברהם פטנה (20) מחיפה בפיגוע ירי סמוך למחסום, עליו חמאס לקח אחריות. אז פתחו שלושה מחבלים באש, פצעו אנוש את פטנה ועוד חמישה בני אדם באורח קל עד בינוני - וחוסלו.