יו"ר מפלגת נעם, סגן השר אבי מעוז, מעריך שהחלטתו של גדעון סער להתפלג יחד עם מפלגת תקווה חדשה מהמחנה הממלכתי רק תועיל לממשלה.

"הפרישה של סער היא לא רעידת אדמה. זה מחזק את הממשלה. אני שם את העבר בצד. כל הכוחות צריכים להתאחד כדי לסיים מה שהתחלנו. צריך לגשת לרפיח ולהשמיד את החמאס וכך נוכל להביא את החטופים. אחרי עזה אנחנו צריכים לפנות לצפון, ולהרחיק את חיזבאללה מהגבול", אמר מעוז בראיון באולפן ערוץ 7.

בנוגע לניהול המלחמה אומר מעוז כי הוא "רוצה לציין באופן מיוחד את ראש הממשלה בנימין נתניהו. אני מכיר אותו כמעט 40 שנה. הוא מנהל את המלחמה באופן פנומנלי. מאותו בוקר שהוא שמע את הבשורה, הוא הרים את הצבא מהתדהמה שאחזה בו. אחרי זה, הוא פעל רבות למען מטרייה מדינית כדי שנוכל להמשיך בלחימה".

"היינו צריכים כבר להיות ברפיח. כשהייתי לוחם לימדו אותי שאסור לעצור באמצע הסתערות. אני קורא לראש הממשלה נתניהו, הגיע הזמן לכבוש את רפיח", הוסיף.

מעוז משיב לביקורת נגד התקציב שניתן עבור הרשות לזהות יהודית. "הביקורת חוזרת על עצמה. התקציב המקורי היה צריך להיות 228 מיליון שקלים. על כל התקציב של שנת 2023 ויתרתי".

"כל הביקורות כלפיי הן בעצם ניסיון להפיל את ממשלת הימין בראשות נתניהו. פעם זאת הרפורמה המשפטית, פעם זה אבי מעוז, ופעם זה חוק הגיוס. הזהות היהודית מחברת את כל עם ישראל. לא הדתה ולא החזרה בתשובה. אנחנו ראינו שבמלחמה הזאת הזהות היהודית הגיעו לידי ביטוי בצורה הכי מדהימה שלה. מה צעקו התושבים כשהגיעו חיילי צהל להציל אותם? שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד. יש במלחמה הזאת גבורה יהודית", הוסיף.