אלמוג כהן
אלמוג כהןצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת אלמוג כהן התייחס בריאיון היום (חמישי) לרדיו 103FM לדחיית ערעורו בפרשת הקצין "המרגל" וכן להתבטאותו של תא"ל דן גולדפוס.

בפתח דבריו אמר כהן כי הוא מסכים עם דברי גולדפוס: "אנחנו מסכימים כנראה על כל הדברים - צריך אחדות בעם". יחד עם זאת, סייג כהן, "אני פחות אוהב את זה שהוא לובש מדים. בסוף מוערך ואמיץ וחשוב ככל שהאיש הזה הוא עדיין בדרג שאיינו נבחר, אבל מה ששלו שלו, לוחם עז נפש, איש יקר, רב פעלים, חבל שזה צריך להכתים את המוניטין שלו".

"אין אומץ בצבא, צבא זה צבא, שמים מדים - אין פוליטיקה. לא משנה מה, לא מעניין. לובש מדים, לא משנה מיהו, מה דרגתו, אסור לו להתבטא פוליטית. אם אנחנו רוצים צבא פוליטי, קדימה. ככה אנחנו רוצים לחיות?"

"הוא דיבר לנבחרי הציבורי כלובש מדים, הוא לא יכול לעשות דבר כזה. לא אמרתי שהוא תופס צד, הוא לא צריך לתפוס צד. לובש מדים לא מדבר על דרג נבחר, זה החוקים. מה לעשות, מדינה דמוקרטית וחלק מהדמוקרטיה היא שהדרג הצבאי מקבל את ההנחיות מהדרג הנבחר על ידי העם".

"אני חושב שבסוף אם זה היה נעשה בחדרים סגורים זה היה ראוי. אני לא מדבר על גולדפוס עצמו שהוא מאוד מוערך, אבל אני לא רוצה שום לובש מדים שמדבר פוליטיקה. אם כחברה נאפשר לפתח הזה להיפתח, זה סופר מסוכן".

בנוגע לדחיית ערעורו בפרשת הקצין "המרגל" אמר: "אני מכבד את דעתו, אני חושב שהוא טועה. האינטרס הציבורי פה, דווקא כשאת מעלה אותי לשידור על הדבר הזה זה מראה שהאינטרס הציבורי, זכות הציבור לדעת, פומביות הדיון וחופש העיתונות הם ציפור נפשה של הדמוקרטיה. לצערי, אני לבד בסוגייה הזו אבל אני לא חושש ללכת לבד, אני בסוף מנסה להביא לתיקון התחלואים שלנו כחברה".

"כאשר יש מערכת ביטחונית שטועה ושוגה, ומקבלת גיבוי ולא מאותגרת, בעיניי זה דגל אדום ואני מרים אותו. תפקידי להרים את הדגל הזה. השופט היה צריך להתיר לפחות לפרסם את האנשים שהוא העביר להם את המידע. אני מזכיר, מידע שותף סוד, מידע שגרם לדחיית התמרון הקרקע ברצועת עזה בשבועיים. זה מטורף, זה פשוט מטורף".

כשנשאל אם הוא מוטרד מפרישת השר גדעון סער מהמחנה הממלכתי אמר כי הוא "לא מוטרד, אני בעד אחדות. אני חושב שאחדות זה צו השעה. העם הזה, לאחר התקופה האחרונה בה עברנו טלטלות כל כך קשות מבחינת חברה. אנחנו לא נבחרנו על ידי עב"מים בגלקסיה, נבחרנו על ידי אנשים פה בעם הזה. הבסיס של דמוקרטיה - כאשר יש ציבור שצריך להשמיע את קולו צריך להתייחס לנבחריו כציבור שבחר אותו. אני בעד שסער יהיה חלק, אשמח אם ייכנסו אנשים נוספים ציוניים. יש לא מעט כאלה מפלגות שייכנסו, ויחד ננצח את המערכה. הקשה עוד לפנינו".