יגאל להב
יגאל להבצילום: הלל מאיר/TPS

בוועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל) יתקיים מחר דיון מיוחד על הקמתה של תחנת כוח לייצור חשמל מגז שמיקומה עשוי לפגוע בהתפתחות ההתיישבות והתחבורה המקשרת בין השומרון לגוש דן, לבד מסכנה ביטחונית הכרוכה בכך.

יגאל להב, ראש מועצת קרני שומרון, מסביר בראיון לערוץ 7 את החשש ובניגוד לנימה הרגועה שבה הוא מקפיד להתבטא, הפעם הוא נשמע נסער.

"מדובר בתחנת כוח מפלצתית של 1300 מגה-ווט, בגודל כפול ממה שמתוכנן לקום בקסם וכמעט פי שלוש מרידינג. מישהו במשרד הפנים החליט לקדם תחנה שאף גורם מקצועי לא רוצה אותה. משרדי התחבורה, האנרגיה, הביטחון, הגנת הסביבה וראש הממשלה לא רוצים אותה, והם על אפם וחמתם של כל המתנגדים החליטו שהם רוצים להקים את זה כדי לעזור לבעלי הון", אומר להב.

עוד מציין להב כי למעשה מדובר בקרקע שעליה תוכנן לראשונה מחלף שאמור לקשר בין השומרון לכביש 6, זאת בהנחייתה של שרת התחבורה מירי רגב, אך אם תוקם שם התחנה לא תהיה גישה בין יו"ש לכביש 6.

בדבריו מדגיש להב כי מי שמתכנן את הקמת התחנה הוא משרד הפנים ולא משרד האנרגיה האמון על הנושא. "יש כאן משהו מוזר כשמשרד הפנים מחליט שהוא לוקח אחריות על האנרגיה של מדינת ישראל. משרד האנרגיה אומר שכבר אושרו שתי תחנות לפני חצי שנה ולא צריך תחנות נוספות בשלב הזה, ואם יהיו בעתיד אז כבר יש החלטת ממשלה שיוקמו רק על שטחי חברת חשמל שמתפנים בחדרה או באשקלון, מגיע משרד הפנים ואומר שהוא יודע טוב יותר מהם. זה כמו שהוא יחליט מחר שהוא קונה טנקים ומטוסים כי לא צה"ל יחליט".

התכנית להקמת התחנה מקודמת כבר 6-7 שנים "ואנחנו מתנגדים כל הזמן. הם לא הצליחו להכניס אפילו קו סולר למקום כפי שמתחייב מהחוק, שהתחנה תהיה דו-דלקית, גז ועוד גורם מניע. הם לא מצליחים כבר 4.5 שנים להכניס סולר. כל גורם אחר כבר מזמן היה נפסל, אבל כאן יש משהו הזוי שהות"ל לא הצליח למצוא פיסת קרקע למרות שיש לו", אומר להב וקובע כי המשרד החליט להוציא את המכרז לגורמים פרטיים. "זה משהו הזוי ולא נורמאלי".

"כל האלטרנטיבה של זוגות צעירים מגוש דן אין להם איפה לגור אלא בדרום השרון או מערב השומרון. זו האלטרנטיבה של מיליון ישראלים ועכשיו הולכים לדחוף לשם שתי תחנות גז במרחק של ארבעה קילומטר אחת מהשנייה. מי יגור שם? ומול העוול הזה, כולל התנגדות ראש הממשלה, שר הפנים מנסה לקדם כאן עם החברים שם בכוח מטורף תחנה שאף אחד לא רוצה אותה", הוא אומר ומדגיש כי "היום המדינה מייצרת יותר ממה שהיא צריכה והיא הולכת לבנות עוד שתי תחנות מאושרות. מרוב שיש לה ייצור היא מתכוונת לסגור את רידינג. משרד האנרגיה החליט שאפשר לסגור בעוד שנתיים ולא ב-2030 כפי שאיילת שקד רצתה. אז למה אצה הדרך באמצע מלחמה להכניס את הרעל הזה, בניגוד להחלטת ממשלה? זה הכול פוליטיקה", הוא קובע.

יגאל להב מוסיף ומספר כי לעומת כל המתנגדים נשמעת טענה נוספת, "הטענה האחרונה שלהם שהיא שקרית שלא תהיה תחרות על המחיר אם לא תקום התחנה הזו, אבל מתברר שהם משקרים לשר כי יש מחיר, 1.5 אגורות לקילו-ווט. אין עניין של תחרות כי המחיר נקבע כבר על ידי רשות החשמל. משקרים לציבור".

"הסכנה היא שמרגע שהיא תקום תהיה מחויבות של המדינה ל-20-30 או 40 שנה וכל האלטרנטיבות הנקיות יותר לא יקומו, כי המדינה תגיד שהתחנה אמנם מזהמת ומסוכנת, אבל היא נותנת פתרון ואין סיבה להקים אנרגיה סולרית מתחדשת", אומר יהב ומזכיר את התחייבותה של המדינה לייצר אנרגיה חלופית זה מכבר.

עוד הוא מציין את החשש הביטחוני ומדגיש כי מיקומה של התחנה המתוכננת הוא "400 מטר מהבתים של קלקיליה. אין שום כיפת ברזל שתוכל ליירט עצם שיעוף 400 מטר מקלקיליה וייפול שם, וכולנו מבינים מה משמעות פיצוץ של התחנה הזו. אין עוד כביש 6, ואז מה אותם חכמים יגידו? שיבינו שהם מריצים משהו ללא אחיזה במציאות. שירגיעו רגע, ישקלו את הדברים עם המועצות ומשרדי הממשלה ולא יביאו אותנו לאסון. הרי נלך למשרדים ונוכיח שזה משהו לא תקין. היו שרי אנרגיה מצוינים, שטייניץ, כץ, אלהרר, אלי כהן, וכולם לא מבינים?".

בדבריו הוא מציין כי האלוף במיל' גיורא איילנד כתב על הסיכון הביטחוני עוד לפני השבעה באוקטובר כמהלך שמסכן רדיוס מגורים אדיר, "מאלפי מנשה עד כפר סבא כדי לרצות את בעלי ההון. 450 מטרים מהבתים של קלקיליה מישהו חומד כדי לשים שם תחנת כוח כשאנחנו רואים מה קורה בין עזה לתחנת הכוח של אשקלון ורואים את הכוונה של חיזבאללה לגבי תחנת חדרה והם רוצים לעשות את זה במרחק של 400 מטר... פיצוץ ואין יותר כביש 6".

"הצגנו אלטרנטיבות. הצענו תחנות בעומק השטח של השומרון, שם יש הרבה שטח. הצענו תחנה משותפת עם נוגה והמנהל האזרחי לייצר 2300 מגה ווט וכבר מתחילים בבקעה. אין שום לחץ. רשות החשמל אומרת שיש מספיק יצור. עובדה שסוגרים את רידינג, אז למה אצה הדרך? למה לא מקיימים דיון מסודר להביא פתרונות? למה לחנוק את השומרון? איזו התיישבות תהיה בשומרון כשהדרך עוברת בין שתי תחנות? פתאום ההתיישבות לא חשובה אחרי השבעה באוקטובר. ידענו לספק להם חיילים פצועים ולצערי גם הרוגים ופה מנסים לעשות את השומרון כפח האשפה האחורי של המדינה כשכל החשמל מיועד לגוש דן ולא לשומרון. שישאירו את רידינג אם זה כל כך חשוב להם, אבל כנראה שיותר חשוב שיהיה אוויר לתל אביב מאשר לשומרון. יש כאן חוסר הבנה של מפת ההתיישבות ומפת האנרגיה של ישראל. כוחנות שאני לא מצליח להבין אותה".