הדיון בוועדהערוץ כנסת

בדיון בעניין גיוס חרדים לצה"ל שנערך בוועדה לביקורת המדינה, קטעה חברת הכנסת טלי גוטליב את דבריו של עמית שגב, שאיבד ב-7 באוקטובר את אחותו ובני משפחתה, אחרי שמתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שגב קרא לגייס חרדים ואמר כי הוא "חושב שהבעיה היא לא בציבור החרדי, אלא במנהיגים שלו. אם אדם לא עושה צבא או שירות לאומי שלא יקבל ביטוח לאומי, שלא יקבל קצבאות, שלא יקבל זכות הצבעה".

הוא תהה, "למה שלציבור אחד בישראל יהיה פטור משכול? כבר מספר שנים שהרכבת שנקראת 'מדינת ישראל' איבדה את דרכה, ירדה מהמסילה ונוסעת למקום רע מאוד".

"נוסעי הרכבת עייפים, מותשים ומבולבלים. לפני 15 חודשים הרכבת הזו התדרדרה וירדה מהפסים לחלוטין, הנהג ראש הממשלה נתניהו וחבריו, חבורת מושחתים ועבריינים חלקם מורשעים", הוסיף.

בתגובה, חברת הכנסת גוטליב קטעה את דבריו: "אתה לא תדבר ככה על ראש הממשלה".

ח"כ גלעד קריב הגן על שגב ואמר לגוטליב: "את לא תדברי ככה למשפחה שכולה! את הרגע נכנסת לדיון מספיק כבר! חצופה תלמדי גם להקשיב! ידברו בבית הזה לראש הממשלה איך שרוצים, את פשוט חצופה! להזכיר איך את מדברת על ראש הממשלה? תרכיני את הראש שלך בפני המשפחות השכולות!".

גם חבר הכנסת ולדימיר בליאק הגיב ואמר: "אני אגיד שמדובר בראש הממשלה מושחת וכושל". גוטליב השיבה לו: "מה שלך מותר להגיד לא מותר לאחרים להגיד בוועדות הכנסת".