דוידי בן ציון
דוידי בן ציוןצילום: ערוץ 7

רחובות העיר ירושלים יימלאו בשבוע הבא ילדים מחופשים לשוטרים וחיילים, אנה ואלזה וסמי הכבאי, והם יחגגו יחד כולם בעדלידע לקראת חג הפורים, ברחובה של עיר.

מנגד, בעיריית חולון החליטו שהפעילות המסורתית לא תתקיים השנה בשל אירועי שבעה באוקטובר והמציאות הבלתי נסבלת של חטופים שעדיין נמצאים בידי ארגון הטרור הרצחני חמאס.

בדיון הזה אני מכבד את מי שלא מסוגל לחגוג ומעדיף לצמצם השנה, זה מובן וראוי, אך אני בהחלט עם הירושלמים.

הלב שלי יוצא אל משפחות החטופים, הדאגה והחרדה שהן חוות הן בלתי אנושיות. תפילתי היא שנקום במהרה לבוקר חדש ונהיה מאושרים משובם של אחינו ואחיותינו שבידי הנאצים בעזה. אך דווקא בשל המלחמה אסור לנו להוריד ראש ולמנוע מילדי ישראל את החגיגות המסורתיות.

לארגון טרור אין יכולת אמיתית לנצח מדינה, ובוודאי לא מדינה חזקה כישראל. מטרתו היא להוריד את הרוח, לשבור את המורל, לגרום לאלפי אזרחים לחיות עם כאב תמידי וללכת שפופים. לא ניתן להם את זה.

את שמחת חג הפורים השנה אקדיש בראש ובראשונה לאחיי ואחיותיי לוחמי צה"ל. מגיע להם שנצדיע להם, שנרים להם, חיילי המילואים והסדיר, אלו שבצפון ואלו שבדרום, הלוחמים ותומכי הלחימה.

בזכות כל אלו שעזבו הכול, השאירו מאחוריהם משפחה וקריירה ובאו להילחם במסירות נפש למען ביטחון מדינת ישראל, בזכותם אנו יכולים להמשיך את חיינו כאן. פורים הזה הוא בשבילם.

שנית, פורים הזה הוא בעבורכם, מחבלים ארורים. תסתכלו עלינו. תראו איך אנחנו מתמודדים עם שפלי רוח כמוכם, מנצחים אתכם, כואבים את כאב המשפחות השכולות, מחבקים את פצועינו, מתפללים ונלחמים להשבת החטופים וממשיכים לחיות כאן, בכל הכוח, לרקוד ולשמוח, כי אנחנו חזקים מכם ואנחנו ננצח.

ואחרונים ויקרים מכול, בפורים הזה אני אשמח עם ילדיי בשביל אלו שאינם עוד, אלו שנפלו על הגנת המולדת הזאת, כדי שעם ישראל יוכל להמשיך לחיות בה בשלום ובבטחה. אינני יכול לדבר בשמם, אך לפחות את חלקם הכרתי היטב, ולו היינו יכולים לשאול אותם, אני בטוח שהיו עונים: תמשיכו לשמוח, בשבילנו, כדי שמותנו לא יהיה לשווא.

חג הפורים בעיניי הוא סמל לאומי עם לקח חשוב. כשהמן הרשע ביקש "להשמיד, להרוג ולאבד את כל היהודים מנער ועד זקן, טף ונשים" הוא עשה זאת כי ידע שעם ישראל מפוזר ומפורד. בשבעה באוקטובר חשבו בני דמות המן של ימינו, סינוואר ודף, שעם ישראל מפולג, קרוע בתוכו, וזה הזמן לתקוף ולשחוט ילדים, נשים וקשישים בעוטף עזה. ברגע אחד עם ישראל הוכיח שאין מאוחד ממנו, בשנייה אחת הפכנו לאיש אחד שיוצא כדי להילחם על אחיו ואחותו שמעולם לא הכיר.

כשאסתר מבינה את שורש הבעיה היא אומרת למרדכי "לך כנוס את כל היהודים", תאחד אותם, תהיו ביחד, וככה נוכל לנצח את המן. כשאנחנו ביחד, אין מי שיכול עלינו. ניצחנו את המן, ננצח גם אותם.

הכותב הוא סגן ראש המועצה האזורית שומרון, רב־סרן במילואים