הרמטכ"ל, הרצי הלוי, קיים היום (רביעי) הערכת מצב בבית החולים שיפא בצפון רצועת עזה, יחד עם מפקד פיקוד הדרום אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 162 תת-אלוף איציק כהן, מפקד שייטת 13 אלוף-משנה א' ומפקדים נוספים.

"עד כה התוצאות טובות, אבל תראו אנחנו מכוונים לבכירים. מרואן עיסא, מעצר של בכירים, זה מאוד מאוד חשוב ללחץ על חמאס, זה מאוד חשוב ללחץ גם על המו"מ, ואנחנו פה משרתים שני דברים. פגיעה קשה בחמאס, פירוק של חמאס, הרג של ההנהגה הצבאית, פגיעה בהנהגה האזרחית, פגיעה בפעילים. ולא לתת למקום כזה לשלוט ואנחנו משרתים גם את הלחץ על המו"מ", אמר הלוי.

הוא הוסיף "באנו לפה לעצור הרבה פעילים דגש על בכירים, ולהרוג את מי שנלחם. אנחנו מעדיפים עצורים זה קלפים חשובים, חקירות, אתם מבינים את זה, מי שנלחם להרוג אותו. עד פה העמידה במשימה היא טובה מאוד. שיטת הפעולה, אני אומר לכם ככה תראו - אנחנו את העניין של פשיטה בהפתעה, תחבולה, מדברים עליו מתחילת הדרך והוא פה הדוגמא אולי הכי טובה עד כה שהשתמשנו".

הרמטכ"ל בהערכת המצב בשיפא
הרמטכ"ל בהערכת המצב בשיפאצילום: דובר צה"ל

"להגעה מפתיעה, למקום שחמאס חזר אליו. הפך אותו למוקד פעילות, למוקד פיקוד ושליטה, עובד מתוכו, מפעיל מתוכו חזרה ניסיון למשילות בצפון הרצועה. ואז הגעה מפתיעה באמת בדקות בודדות סגירה טובה, כניסה של כוחות. תראו כניסה ללחימה במתחם בית חולים, צוותים, חולים, חוסים. כל הדברים האלה ביחד, עם ירי שיש כאן כ-20 מחבלים הרוגים בכניסה. הרמת לחימה ועמידה במשימה בשלב הראשון מאוד מאוד גבוהה", סיכם.

לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401, יחידת דובדבן וכוחות שייטת 13 יחד עם כוחות השב"כ המשיכו היום במאמץ הלחימה בארגון הטרור חמאס במרחב בית החולים שיפא בעזה.

הכוחות המשיכו בפעילות במרחב בית החולים כחלק ממאמץ תפיסת המחבלים אשר מתחבאים ופועלים בתוך מבני בתי החולים ומשתמשים באוכלוסייה האזרחית כמגן אנושי.

כוחות צה"ל ושב"כ עצרו עד כה כ-350 חשודים במרחב ואיתרו אמצעי לחימה ברחבי בית החולים בניהם: רובי קלאצ’ניקוב, מקלעים, מחסניות, מרגמות, רימונים, RPG ומדי לחימה.

בצבא מדגישים כי "מאמץ ההתקפה מתבצע תוך הימנעות בפגיעה באזרחים, חולים וצוותים רפואיים".

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, שהצטרף לאחת הפשיטות אמר: "אנחנו ביממה השלישית למבצע בשיפא. זיהינו כ-300 מחבלים ותחקרנו עוד כ-300 חשודים, רבים מהם מהג'יהאד האסלאמי ומחמאס. נגיע לכל המחבלים במרחב הזה. המשימה שלנו לעצור את הבכירים בחיים ולהביא אותם לחקירה. מי שיילחם נגדנו - ייהרג".