רון דרמר
רון דרמרצילום: Yonatan Sindel/FLASH90

השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר התראיין היום (חמישי) לפודקאסט של דן סניור ואמר כי צה"ל ייכנס לרפיח גם אם הדבר יעלה במחיר של פגיעה ביחסים עם ארה"ב.

דבריו של דרמר מגיעים זמן קצר לפני יציאתו לארה"ב במסגרת המשלחת של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"זה יקרה גם אם ישראל תיאלץ להילחם לבד. גם אם כל העולם יפנה גב לישראל, כולל ארה"ב - אנחנו הולכים להילחם עד שננצח", אמר דרמר.

בנוסף, דרמר הדגיש כי אין דרך לסיים את המלחמה בלי להגיע לרפיח שם נמצא רבע מהכח הצבאי של חמאס: "אנחנו חייבים להיכנס לרפיח. מה שאנשים לא מבינים הוא שה-7 באוקטובר היה רגע קיומי עבור ישראל".

"אנחנו די בטוחים שאנחנו יכולים לעשות את זה בצורה שתהיה יעילה. זה לא רק מבחינה צבאית - אלא גם מבחינה הומניטרית. לאמריקנים יש פחות ביטחון שאנחנו יכולים לעשות את זה", אמר.

בהמשך מתח ביקורת על המדינות שנוקטות בעמדה אנטי ישראלית ואמר כי "כל אותן מדינות שפונות כעת נגד ישראל יביטו לאחור בעתיד על הרגע הזה כבושה. אחרי כל הצהרות התמיכה בעם היהודי כשאנחנו קורבנות, אתם נוטשים אותנו עכשיו? ברגע האחרון לפני הניצחון שלנו לפני כח טרור שרוצה לעשות רצח עם? מביש".

מוקדם יותר השבוע הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי החליט לשלוח לארה"ב את השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר ואת ראש המל"ל צחי הנגבי. למשלחת מתלווה נציג מתפ"ש.

שליחת המשלחת נעשתה לבקשת נשיא ארה"ב ג'ו ביידן.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו "הבהיר כי הוא נחוש לפעול ברפיח על מנת לחסל סופית את שארית גדודי החמאס תוך מתן פתרונות הומניטריים לאוכלוסייה האזרחית".