תיעוד: ירי ממסוק לעבר המחבל במהלך המרדףאהרן שטיין/TPS

קרוב לארבע שעות וחצי של לחימה. מחבל פתח הבוקר (שישי) באש לעבר מיניבוס ישראלי באזור צומת הפרסה בבנימין, סמוך ליישובים דולב וטלמון. המחבל חוסל בתום קרב על ידי מסוק קרב.

מפקד אוגדת איו"ש ומפקד חטיבת אפרים הגיעו לזירה בתחילת האירוע וניהלו את הסריקות. מספר כלים אוויריים, בהם מסוק קרב, כטב"ם ורחפנים, הוקפצו לאזור לסריקה ולתקיפה, לצד כוחות רבים. במקום התפתחו חילופי אש בין כוחות הביטחון למחבל שהסתתר באזור ועלה חשד כי מסייע לו מחבל נוסף. במקביל נפתחה אש באזור לעבר אמבולנס ממוגן.

בפיגוע המתגלגל נפצע אדם אחד באורח אנוש, שניים באורח קשה, אחד באורח בינוני ושלושה באורח קל. הפצועים פונו לבתי החולים בילינסון בפתח תקווה ושיבא בתל השומר.

המחבל שביצע את פיגוע הירי בבנימין הוא מוג'אהד ברכאת מנסור, בן 32 שהתפטר לפני כעשור ממשמר הנשיאות הפלסטינית. מנסור הוא אסיר לשעבר בכלא הישראלי.

מתחקיר ראשוני שבוצע עולה כי המחבל נע בלילה באזור והתמקם מול הצומת עם נשק צלפים, קליבר 7.62 עם כוונת ודורגלים. משם ביצע ירי על אוטובוס בשעה 05:15 ללא נפגעים. הוא המשיך להסתתר וירי בוצע על ידי מסוק קרב.

המחבל המשיך לירות ופצע לוחמים שקפצו למקום והתקרבו אליו. רק בהמשך ולא חמש שעות של קרב הוא חוסל בתקיפה של מסוק קרב מהאוויר.

ישראל גנץ בזירת הפיגועדוברות מועצת בנימין

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הגיב בזירת הפיגוע: "עדיין מתנהל כאן קרב יריות עם המחבלים. מאז תחילת המלחמה אנחנו מתריעים בדיוק על המקום הזה. גם להגברת האבטחה ובעיקר לעלייה למתקפה מוחצת נגד הכפרים באזור. אין שום הבדל בין עזה לכאן. צריך לתקוף את המחבלים בתוך העיירות והכפרים שלהם. כוחות הבטחון הצבאיים והאזרחיים כאן נלחמים כתף אל כתף".

מפורום שומרים על הבית של תושבי בנימין נמסר: "לצערנו לא הייתה תגובה מספקת של הצבא. לא ייתכן שלא יצליחו להשיג ביטחון בקטע כביש קצר באזור של שליטה ביטחונית ישראלית מלאה".

עוד הוסיפו בפורום: "לא ייתכן שברמאדן מתאמצים לפתוח כבישים לערבים ולסכן אותנו, כדי לשמור להם על שגרת החיים, לא חוסמים את הכניסות לכפרים ומאפשרים להם חופש תנועה שאת תוצאותיו ראינו הבוקר".

צילום: דוברות מועצת בנימין
צילום: דוברות מועצת בנימין
צילום: דוברות מועצת בנימין
צילום: דוברות מועצת בנימין
צילום: דוברות מועצת בנימין
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

אתמול (חמישי) בערב הושלך מטען חבלה לעבר אוטובוס נוסעים בכביש 3157 סמוך לצומת ה-T בגוש עציון.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום דיווחו כי נוסעי האוטובוס לא נפגעו מבחינה גופנית. שלוש נוסעות לקו בחרדה וטופלו.

מסתערבי מג"ב איו"ש פעלו אתמול בערב יחד עם כוחות צה"ל בהכוונה מודיעינית מדויקת של שירות הביטחון הכללי במרחב חטיבת הבקעה והעמקים, לסיכול כוונה של מחבל לבצע פיגוע התאבדות בטווח הזמן הקרוב.

במסגרת המבצע המשותף, כוח המסתערבים הגיע תוך התקדמות טקטית בצורה סמויה לבית משפחתו של המחבל.

הלוחמים סגרו על המבנה והמחבל ניסה להימלט. במהלך חילופי אש במקום והשלכת מטענים על הכוחות, כוח המסתערבים השיב באש מדויקת וניטרל שלושה מחבלים.

המחבל שלא הצליח להימלט נעצר על ידי הלוחמים והועבר לחקירה בשב"כ.