מנטרים הסתה ברשתות
מנטרים הסתה ברשתותצילום: דוברות המשטרה

חוקרי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו לפני כשבוע וחצי חשוד (20) תושב מזרח ירושלים, שפרסם ברשתות החברתיות דברי הסתה, תמיכה והזדהות עם ארגון הטרור חמאס ותמיכה במחבלים וברצח יהודים.

בין היתר, החשוד פרסם סרטון בו נראה מחבל מחזיק כלי נשק ויורה בחיילים המתבוססים בדמם וברקע מתנגן שיר עם דברי הסתה.

לאחר מעצרו על ידי המשטרה, החשוד הועבר לחקירה, במהלכה קשר את עצמו למעשים ואף המשיך בקו המסית. "אני שמח שחמאס התחיל את המלחמה...הייתי מבסוט ושמח שחמאס הורג יהודים, לכן פירסמתי את הדברים", אמר לחוקרים.

היום (שלישי) יוגש נגדו כתב אישום על ידי הפרקליטות.

במשטרה ציינו כי "מאז שהוקם הצוות לטיפול בהסתות לטרור, ניטרה משטרת ישראל אלפי פרסומים מהם עולה חשד לעבירה של הסתה לטרור. עבודת הצוות, המורכב מנציגי משטרת ישראל, הפרקליטות, השב"כ והמשרד לבטחון לאומי - הובילה כבר להגשת מאות כתבי אישום על ידי הפרקליטות".

"הקשר בין הסתה לבין אלימות, הפרות סדר וטרור- הוא ישיר ומובהק ולכן, הנושא נמצא במיקוד הקשב של משטרת ישראל. שוטרי מחוז ירושלים בסיוע חמ"ל התודעה הפועל במחוז ירושלים, מבצעים כל העת פעילות ניטור וסיכול גם במרחבי הרשת, נגד אותם מסיתים לטרור ואלו הקוראים לפגוע באזרחים. בחודשים האחרונים נוטרו פרסומים רבים, שבעקבותיהם נעצרו עשרות חשודים, ונגד רבים מהם כבר הוגשו כתבי אישום", אמרו במשטרה.