תושבי יישובי סובב יריחו בהפגנה לאחר הפיגוע
תושבי יישובי סובב יריחו בהפגנה לאחר הפיגועצילום: דוברות

תושבי יישובי סובב יריחו דורשים שינוי במדיניות הביטחונית באזור לאחר פיגוע הירי אתמול לעבר אוטובוס ומספר רכבים בכביש 90 בבקעה.

"אנחנו התושבים התרענו בפני כל גורמי הביטחון בשיחות, בפניות כתובות לכל הדרגים, וגם בהפגנות שעשינו ודרשנו שינוי מדיניות ביטחונית ביריחו וסביבותיה", כתבו התושבים לאחר הפיגוע אתמול.

התושבים האשימו את גורמי הביטחון בעצימת עיניים מול קני הטרור באזור. "למרות שביריחו וסביבותיה מוקמים קני טרור, ונעשית פעילות השתלטות מכוונות על קרקעות כדי לייצר רצף הברחות ופיגועים שמהווים איום על התושבים באזור, ועל כביש 90 הציר המזרחי של מדינת ישראל, גורמי ביטחון עוצמים עיניים וממשיכים להתייחס ליריחו כאל עיר תיירותית תמימה, ולא נוקטים בפעולות החריפות הנדרשות כדי להכריע את הטרור במרחב ואפילו לא מתגברים את ההגנה על ידי גדוד חי"ר כנדרש באופן מיידי".

הם הוסיפו כי "האויב שמנסה להשמיד אותנו מדרום ומצפון מנסה להרים את הראש גם ממזרח ואנחנו לא נהיה מוכנים לקבל תפיסות ביטחוניות שגויות מהעבר".

"אנחנו דרושים באופן מיידי פעולות חריפות מול קני הטרור במרחב שיובילו להכרעת הטרור, ופעולות התיישבותיות שימנעו רצף טרוריסטי בין ירחו, הכפר עוג'ה וגבול ירדן אליו חותרת הרשות הפלסטינית ויאפשר רצף של הברחות ופיגועים שיסכנו את מדינת ישראל", הבהירו התושבים.

התושבים הדגישו כי "למרות ששניים מהפצועים בפיגוע הם פעילים אנרכיסטים שעוסקים בהכפשת שמינו ובסיוע לאויב, אין בנו חס וחלילה שום שמחה לאיד על פציעתם של אחינו, המחבל המרצח שירה עליהם וריסס אוטובוסים של ילידנו שבנס לא נפגעו רוצה להרוג את כולנו משום שאנחנו יהודים, עם אחד".