בריטניה
בריטניהפלאש 90

השוטר הבריטי לא הבין "מה פוגעני" בצלב קרס. סרטון שהופץ ברשתות החברתיות והפך בתוך זמן קצר לוויראלי מציג תושבת לונדון מתווכחת עם שוטר לאחר שהבחינה בשלטים עם צלבי קרס מונפים במרכז הבירה הבריטית במהלך הפגנה נגד ישראל.

עוברת האורח דרשה משוטר להסיר את השלט הפוגעני עם צלב הקרס, אך להפתעתה השוטר סירב והתווכח איתה האם אכן מדובר בסמל פוגעני.

לאחר שהשוטר סירב לדרישה להסיר את השלט עם צלב הקרס בטענה כי "הוא אינו משבש את הסדר הציבורי", זעמה האישה על התשובה ושאלה את השוטר "באיזה הקשר צלב קרס אינו משבש את הסדר הציבורי?".

היא חזרה על השאלה שלה מספר פעמים, והשוטר ענה לה. "לא אמרתי שום דבר על זה, שזה כן או לא. צריך לקחת הכול בהקשר הנכון, לא?".

האישה הזועמת תקפה את השוטר על התשובה המחפירה ושאלה "מדוע צלב קרס אינו נחשב מיד כאנטישמיות?. מדוע זה צריך הקשר? זה מה שאני מבולבלת לגביו. זה אפילו לא לגבי ישראל. באיזה הקשר צלב קרס אינו אנטישמי ומפריע לסדר הציבורי?".

השוטר, שנראה נבוך מהמתקפה של האישה על דבריו, ענה כי "אין לי ידע מעמיק בסימנים וסמלים. אני יודע שצלב הקרס שימש את המפלגה הנאצית במהלך הקמתה ותקופת היותם בשלטון בגרמניה".

השניים המשיכו בוויכוח הלוהט, כאשר בסופו של דבר השוטר הודה כי "כמה סמלים אכן מייצרים אזעקה המונית".

משטרת לונדון פרסמה הבהרה בה נמסר כי הסרטון שהופץ הוא חלק קצר מתוך סרטון ארוך יותר, ודבריו של השוטר הוצאו מהקשרם. "הסרטון הוא קטע קצר מתוך מה שהיה שיחה של 10 דקות עם קצין משטרה. במהלך השיחה המלאה, הקצין קובע כי האדם שהאישה פנתה לגביו כבר נעצר בגין עבירת הפרת הסדר הציבורי ביחס לכרזה. לאחר מכן הציע השוטר לדאוג כי שוטרים אחרים יגיעו ויסייעו לאישה לזהות כל אדם אחר שהייתה מודאגת לגבו בקרב המפגינים, אך לאחר שפנתה לדבר עם הממונה עליו, היא עזבה למרבה הצער".