ח"כ לימור סון הר-מלך
ח"כ לימור סון הר-מלךצילום: ערוץ 7

מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ לימור סון הר-מלך (עוצמה יהודית), ח"כ אתי חוה עטיה ואריאל קלנר מהליכוד הקובע מגבלות על חזרתו של מורשע במעשה טרור לסביבת נפגעי עבירה.

הצעת החוק, בשיתוף פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור, קובעת כי מחבלים ששוחררו מהכלא יורחקו מנפגעי הטרור ומבני משפחותיהם. ההרחקה תחול על מקום המגורים, מקום העבודה וכן מוסדות הלימוד.

"מדובר בחוק חשוב מאין כמותו והוא המעט שיש ביכולתנו לעשות בכדי לתת תחושה של חיבוק, הגנה ושותפות לאותן המשפחות שנפגעו ואיבדו את יקיריהם, ולהשיב מעט מן הצדק עבור המשפחות הללו", אמרה ח"כ סון הר-מלך.

היא הוסיפה כי "התחושה האיומה של בני משפחת השכול, שיודעים שמי שנטל את חיי יקיריהם ישוב להסתובב חופשי כאחד האדם היא בלתי נתפסת, אך איומה היא יותר הידיעה כי הם עלולים לפגוש את הרוצח המתועב פנים אל פנים".

ח"כ אתי חוה עטיה ציינה כי "היום הוא בשורה. הצעת חוק חשובה, הגיונית וצודקת כל כך, נכנסת לספר החוקים של ישראל. ידע כל מי שחולם על לבצע פיגוע טרור בישראל: לא רק שתיזרק לכלא לרצות עונש ממושך, אלא שאחריו תצטרך לארוז את חפציך ולעבור את מקום המגורים בו גדלת. כך נביא צדק לקורבנות ונרתיע מחבלים עתידיים".

ח"כ אריאל קלנר אמר כי "החוק שכנסת ישראל העבירה מבטא 3 ערכים: סולידריות לאומית וחברתית עם בני עמנו שנפגעו ע"י אויבינו רק כי הם יהודים ,הומניות וחמלה - הקורבנות ומשפחותיהם לא צריכים לעבור טראומה נוספת, ניצחון לאומי - לא לתת לטרור לנצח, שהרי מטרת הטרור היא לזרוע פחד ואנחנו לא ניתן עוד לנפגעי הטרור לחיות בפחד".

יוסי צור, אביו של אסף צור הי"ד, חבר בפורום בוחרים בחיים סיכם: "העברת החוק להרחקת מחבלים מקרבנותיהם הינה צעד קטן קדימה במלחמה של נפגעי הטרור נגד מי שפגע בהם וצעד גדול להגברת איכות החיים של נפגעי הטרור שיוכלו לחשוש פחות מלפגוש את מי שפגע בהם ברחוב או בקניון או בכל מקום שבו הם נמצאים".