ריצי טורס בריאיון לערוץ 7ערוץ 7

חבר הקונגרס ריצ'י טוֹרֶס שוחח עם ערוץ 7 מהכותל המערבי במהלך ביקורו בישראל שנעשה ביוזמת הפדרצייה היהודית של ניו יורק.

"זו הפעם הראשונה שאני מבקר בישראל מאז ה-7 באוקטובר ומצאתי מדינה שעברה שינוי. המסר שלי הוא פשוט וברור: ישראל לא לבד. אני עומד לצד ישראל, רוב האמריקאים עומדים לצד ישראל, ורוב הקונגרס של ארצות הברית עומד לצד ישראל. הקשר בין המדינות חזק ואיתן", מצהיר טורס.

הוא מספר על המראות הקשים שנתקל בהם במהלך סיור בעוטף עזה. "ביקרתי בקיבוץ ניר עוז ומה שראיתי היה מזעזע במיוחד. רבע מאוכלוסיית המקום נרצחה או נחטפה, שליש מהבתים נשרפו".

"שמעתי את סיפורו של החטוף המבוגר ביותר שהוחזר מהשבי. הוא שרד שני מקרי טבח - ב-7 באוקטובר ואת הפרהוד בעיראק. זה פשוט נורא", הוסיף.

לדבריו, "אני חש שישראל עדיין במצב של טראומה עמוקה, הלם גדול ואבל. עם זאת ניכר שהיא עומדת איתן והעם בישראל חזק".

מפגש נוסף שהותיר עליו רושם עז היה עם אחד מניצולי פסטיבל הנובה. "הוא ענד תג שהיה כתוב עליו 'נחזור לרקוד שוב'. זה בעצם ה-DNA הישראלי - לא ליפול ולהמשיך".

הוא לא מטאטא מתחת לשולחן את המחלוקות בין הממשל האמריקני והממשלה בישראל. "אין שינוי במדיניות האמריקאית - אלא התנגשות "בין-אישית" בין ממשלת נתניהו לממשל ביידן. אני ממליץ להתעלם מרעשי הרקע ולראות את המצב לאשורו - הקשר ההדוק בין ישראל וארה"ב נותר ללא שינוי מהותי".

"אני אכן מודאג שהצד השמאלי הקיצוני במפלגה הדמוקרטית יכול לעשות לנו מה שג'רמי קורבין עשה למפלגת הלייבור הבריטית. היכולת למנוע מצב כזה תלויה במחוקקים דמוקרטים תומכי ישראל כמוני ובהתנגדות הפעילה שלהם להפיכת הפוליטיקה הפרוגרסיבית לסגנון אנטישמי. אני מקווה שנצליח להדוף את התופעה הזו", מוסיף טורס.