גלנט לצד ההפגנה אמש
גלנט לצד ההפגנה אמשחיים גולדברג, פלאש 90. אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט גינה היום (רביעי) את ההפגנה הסוערת אמש סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים במהלכה מפגינים פרצו גדרות ביטחון.

"מגנה בתוקף את הפעולות האלימות כנגד ראש הממשלה. גילויי אלימות נגד ראש ממשלה חמורים בכל עת, ובמיוחד בזמן מלחמה", כתב גלנט על פריצת הגדרות.

בנוסף התייחס לאלימות כלפי השוטרים וכתב: "הפרעה למשימותיהם של שוטרי משטרת ישראל ואנשי השב"כ בימים אלה מסכנת את ביטחוננו, ויותר מכך את אחדותנו, שהיא תנאי להמשך קיומנו".

ראש השב"כ רונן בר הגיע אמש לבית ראש הממשלה בירושלים להערכת מצב לאחר שמאות מוחים ניסו להתקרב לאזור.

בר אמר לאחר הערכת מצב: "השיח האלים ברשת וחלק מן המראות שראינו הלילה בירושלים, חורגים מכללי המחאה המקובלים, פוגעים ביכולת לשמור על הסדר הציבורי, עשויים להוביל לחיכוך אלים עם גורמי האבטחה, להפריע להם למילוי תפקידם ואף לפגיעה באישים מאובטחים".

הוא הוסיף כי "ישנו קו ברור בין מחאה לגיטימית למחאה אלימה ובלתי חוקית. זוהי מגמה מדאיגה שעלולה להוביל למחוזות מסוכנים שאסור להגיע אליהם".

לפיד הושלך על פרש; מפגין נכנס מתחת למכת"זצילום: דוברות המשטרה

במהלך ההפגנה קבוצת מפגינים הגיעה עם לפידים, פרצה את גדרות האבטחה והתעמתה עם שוטרים. במהלך המחאה הסוערת הושלך לפיד בוער לעבר פרש משטרתי.

מפגין נכנס מתחת לגלגלי המכת"ז. קצין משטרה נפצע בידו מהשלכת גדר לעברו ע"י אחד מהמתפרעים ופונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי.

חמישה מפרי סדר נעצרו בגין הפרת הסדר הציבורי והתפרעויות אלימות. בהם חשוד שנשכב מתחת למכת"ז המשטרתי, חשוד שגרם נזק במקום, וחשוד נוסף מוקדם יותר היום בגין הובלת מפרי סדר לפריצת מחסומי המשטרה במקום.