ההפגנה הסוערת בירושליםצילום: דוברות המשטרה

המשטרה אישרה היום (רביעי) כי מפגיני השמאל אכן ניסו להתקרב אמש לבית ראש הממשלה בירושלים לאחר שפרצו גדרות אבטחה.

עם זאת המשטרה הדגישה כי בשום שלב לא נשקפה לרה"מ ולמשפחתו סכנה ואף אחד לא נכנס בפועל למבנה המגורים ולא הגיע לפתחו.

המשטרה מתחה ביקורת על המפגינים שהתפרעו: "התנהלות מפרי הסדר שניסו להגיע לכיוון המבנה הייתה חמורה ופרועה, ובלימתם התאפשרה בזכות שוטרים ולוחמי מג"ב שבלמו אותם בגופם לאחר שפרצו וניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה הסמוכים".

בנוסף הגיבה המשטרה לדיווח על בכירים במשטרה שאמרו כי "האירוע אמש היה עלול להיגמר בירי במוחים" וטענה כי מדובר בפייק ניוז?

בין המגיבים לדיווח היה ח"כל יאיר גולן שתקף את המשטרה - שהגיבה לו כי מדובר ב"פייק ניוז".

במשטרה הגיבו כי "פרשנויות, ציוצים ופרסומים לגבי מחשבות או כוונות המיוחסות למשטרת ישראל לשימוש ב'ירי חי' בסיטואציה זו - הם פייק ניוז מוחלט ועל דעת המפרסם בלבד".

עוד נמסר כי "מנגד נבהיר כי חופש הביטוי והמחאה אינו החופש ליידות לפיד בוער לעבר שוטר, לפצוע קצין משטרה שפונה הלילה לבית חולים, להתפרע ולהשתולל, לשכב מתחת לרכב משטרה ולסכל את פעילותה תוך סיכון חיים, להפר את פסיקות בימ"ש ברגל גסה ואת הסדרי האבטחה המחויבים בנוגע לאבטחת אישי ציבור וסמלי שלטון, לתקוף ולהתעמת עם שוטרים, להעיף גדרות ולפרוץ מחסומי משטרה ולגדף אנשי משטרה".

בהודעה תקיפה נגד המפגינים נמתחה ביקורת על פוליטיקאים ואנשי תקשורת שגיבו את המפגינים. "לצערנו יש עדיין כאלו הממשיכים לראות באירועי אמש שהיו הלכה למעשה הפרות סדר והתפרעות אלימה שבוצעו בניגוד לחוק- 'מחאה לגיטימית', וממשיכים להשתלח בשוטרים שמבצעים תפקידם כחוק אל מול מפרי סדר ופורעי חוק".

המשטרה הדגישה: "פיזור ההמון שהתפרע אמש היה מחייב שימוש בכוח ובאמצעים שבסמכות המשטרה לפיזור הפרות סדר- וכך בוצע בפועל. לצד חופש המחאה לכל אדם כחוק, נמשיך לפעול לשמירת הביטחון, החוק והסדר בכל זמן ובכל מקום, במקצועיות וללא משוא פנים".