ראש ממשלת קטאר
ראש ממשלת קטארצילום: רויטרס

ראש ממשלת קטאר אאל ת'אני התייחס הערב (רביעי) למו"מ לשחרור חטופים ומתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אנחנו לא יכולים להשאיר את גורל האזור בידיים של פוליטיקאים הרפתקנים שמוכנים לסכן את גורל האזור כולו רק לטובתם האישית", אמר.

עוד טען כי "נקודת המחלוקת העיקרית במשא ומתן להפסקת האש היא החזרת עקורים לאזורים שונים של עזה".

"המכשולים להפסקת אש בעזה הם אותם מכשולים שניצבו בפני צוותי המשא ומתן בפברואר", הוסיף אאל ת'אני.

הרמטכ"ל ביקר היום (ד׳) בחאן יונס וקיים הערכת מצב עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 98, תת-אלוף דן גולדפוס, מפקד עוצבת הקומנדו, אלוף-משנה עומר כהן ומפקדים נוספים.

במהלך הביקור קיים שיח עם מפקדי ולוחמי הקומנדו, הציג בפניהם את תמונת המצב המבצעית ושיבח אותם על לחימתם ופועלם ברצועת עזה.

"ביום ראשון יצאנו משיפא, אתם עדיין כאן. אנחנו לוחצים גם כדי להעמיק את ההישג, ואנחנו לוחצים גם כדי לנסות להביא לתזוזה במשא ומתן, להביא להסכם שחרור חטופים, זו משימה עליונה, מאוד חשובה. היא תגיע רק מלחץ חזק יותר ואנחנו נלחץ חזק יותר, כמה שיהיה צריך. נלחץ חזק יותר, אתם עושים את זה מצוין. עוד גדוד שמפרקים, עוד מפקד הרוג, עוד תשתית מושמדת, זו הדרך להביא ללחץ בסופו של דבר לשחרר את החטופים. דבר אחד בטוח - כל עוד אתם עובדים כפי שאתם עובדים, היכולת שלנו וגם היכולת הלאומית לפתור את הדברים האלה בצורה יותר טובה, היא משמעותית יותר גבוהה, תמשיכו חזק, תמשיכו להביא הישגים טובים, סיום מהלך, נוהל קרב איכותי והולכים קדימה".