הרצי הלוי
הרצי הלויצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל הרצי הלוי מינה באישור שר הביטחון יואב גלנט את אלוף משנה א' לתפקיד רח"ט מחקר.

המינוי מגיע בהמשך לסיום תפקידו המיידי של רח"ט מחקר, תא"ל עמית סער, לאחר שאובחן לו בימים האחרונים גידול ממאיר.

הקצין יועלה לדרגת תת-אלוף וייכנס לתפקיד בעוד מספר חודשים, ובשלב זה ימלא את מקומו תת אלוף במיל' איתי בְּרוּן ששירת כראש חטיבת המחקר באמ"ן, ולאחר מכן היה סגן ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי.

הרמטכ"ל הלוי מסר כי הוא "מוקיר את פועלו רב השנים של תא"ל עמית סער בצה"ל, ואת עשייתו לאורך כל חייו לביטחון אזרחי מדינת ישראל, ומאחל לו החלמה מהירה".

סער הודיע כבר על כוונתו לפרוש בשבוע שעבר. במכתב ששלח לפקודיו כתב: "בחודשים האחרונים חווינו כולנו, ואני בראשכם, זעזוע עמוק. לא עמדנו במה שמצופה מאיתנו, במה שאנחנו מצפים מעצמנו. מהשיחה הראשונה שלי עם החטיבה אחרי שבעה באוקטובר, עוד לפני שביררנו את הפרט הראשון, הבהרתי שבעולם הערכי שבו אני חי אני מתכוון לקחת אחריות. אנחנו נברר ונתחקר כל פרט, כל הערכה שפרסמנו, כל דגל שהרמנו, אבל קודם כל נתייצב באמירה ערכית פיקודית".

הוא הוסיף: "בחודשים האחרונים תוויתי עוד משהו - את המחויבות המוחלטת של אנשינו, ההקרבה, היצירתיות, היוזמה. חיילות, חיילים, מפקדות ומפקדים שבכל שנייה ערה נותנים את כל מה שיש להם כדי לנצח. אני גאה בכם גאווה עצומה. ההתאוששות ממפלה היא העדות שיש בנו היכולת לבנות ולתקן".

על מצבו הבריאותי הוסיף: "בימים האחרונים, לתוך הטלטלה הלאומית השתרבבה טלטלה אישית עבורי. קיבלתי חדשות שלפיהן איאלץ להתמודד עם מצב בריאותי שיחייב אותי לסיים את תפקידי באופן מיידי ולרכז את כל כוחותיי כדי להילחם. אני סמוך ובטוח שהאחריות תינתן בידיים ראויות".