דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, מתייחס הערב (חמישי) לאזהרת ראש אגף המודיעין בצה"ל שעוררה בהלה בציבור מפני תגובה איראנית לחיסול בכירים במשמרות המהפכה בסוריה.

"אנחנו מצויים בחצי השנה האחרונה במלחמה רב זירתית ובכוננות גבוהה בכל הזירות. אנחנו מסתכלים על האיומים ומסכלים אותם כל הזמן. אנו מקיימים הערכת מצב מתמשכת כל העת ומתייחסים ברצינות לכל אמירה ולכל אויב", אמר הגרי.

הוא הוסיף "חיזקנו כוננות של יחידות לוחמות כנדרש, תגברנו את מערכות ההגנה, ויש לנו מטוסים המוכנים להגנה ולהתקפה למגוון תרחישים".

"כוחות צה"ל פרוסים היטב במערכי ההגנה וההתקפה בכל הגבולות. אסור להיות שאננים ובאותה נשימה חשוב להדגיש כי אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף. במידה ויהיו שינויים נעדכן בכך. ההמלצה היחידה שלי להיות עירניים ואחראים ולעקוב אם יש שינויים", הדגיש.

הגרי ציין כי "ביממה האחרונה הפעלנו באופן יזום שיבושי GPS, זה מסייע בנטרול חלק מהאיומים. אנחנו מודעים לזה שהשיבושים האלה גורמים אי-נוחות".

הוא התייחס לשאלות לגבי דברי ראש אמ"ן האלוף אהרון חליוה וענה: "אנחנו מתמודדים עם איומים רבים, ובימים האחרונים שוגרו לעבר ישראל איומים ממספר זירות, שרובם תוצר איראן. יירטנו אותם באחוזים גבוהים על ידי מערכות ההגנה שלנו וגם על ידי המערכות של צבא ארה"ב. יש לנו הגנה במספר שכבות ויש לנו מטוסים בשמיים מסביב לשעון. אנחנו מוכנים לכל התרחישים. זה קורה כמעט חצי שנה, ועדיין, כשצריך לעבות - מעבים וכשצריך לחדד - מחדדים את ההיערכות".