השר שלמה קרעי
השר שלמה קרעיצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

"אַךְ אֶת זֶה לֹא תֹאכְלוּ מִמַּעֲלֵי הַגֵּרָה וּמִמַּפְרִיסֵי הַפַּרְסָה - אֶת הַגָּמָל…". הגמרא ממשילה את מי שיש לו "עיניים גדולות" לאזני הגמל - הקטנות ביחס לגופו הגדול: גַּמְלָא אָזְלָא לְמִבְעֵי קַרְנֵי, אוּדְנֵי דְּהָווּ לֵיהּ גְּזִיזַן מִינֵּיהּ" - הגמל הלך לבקש לעצמו קרניים, וקיצצו לו גם את האוזניים…

מסופר על בעל ה"הפלאה" שנשאל פעם כיצד הוא מעז לחלוק על הט"ז והש"ך ולהכשיר לאכילה בהמות שנתעוררה לגביהן שאלה קשה. השיב להם: כאשר אגיע לעולם האמת, יתייצבו למולי הש"ך והט"ז ואנסה להבהיר להם את פסיקותיי, אבל בין כך ובין כך אצא נשכר מעצם הזכות להתדיין איתם.

אבל, אם אטריף בהמה שלא כדין, עתידה בהמה זו לתבוע אותי לדין, ואפילו אם הצדק איתי - אין ברצוני לעמוד לדין עם בהמה… (תורת הפרשה)

השבוע אישרנו בקריאה שניה ושלישית את "חוק אלג׳זירה" - החוק שיזמתי לפעולה כנגד גוף שידורים הפוגע בבטחון המדינה. התהליך בעיצומו. חוות הדעת של גורמי הבטחון, שיהוו את התשתית לכך, צפויים להתקבל בתחילת השבוע הבא.

כמה מחבריי חברי הכנסת טענו שהחוק לא מספיק טוב ושמבחינתם עדיף להמשיך בלהג אין קץ בוועדות הכנסת עד שהחוק יאושר אולי בשש אחרי המלחמה. אני מעדיף להתדיין עם חבריי בסוגיה הזו ולקצץ את ראש הנחש במקביל, מאשר לעמוד חסר אונים מול תומכי הטרור ולהשאיר את חלאות האדם בתוכנו, כשהם ממשיכים גם בימים אלו לפגוע בלוחמינו ולהסית כנגדנו.

מדינת ישראל נמצאת במלחמה. יש כאלו שבמקום להתמקד בשליחות החשובה שלהם, בחשיבה יצירתית ובאסטרטגיות מלחמה, מעדיפים לבקש לעצמם קרניים לא להם. הם תוקעים מקלות בגלגלי הממשלה, פוגעים באחדות העם ובסיכויי הניצחון, קוראים לבחירות כשללוחמינו אין זכות בחירה בקרב, וגורמים להסתה חמורה עד כדי סכנה לחיי ראש הממשלה ומשפחתו. זה לא יעזור להם. כדאי להם לקחת מוסר השכל מהגמל… לפני שיקצצו להם גם את האוזניים.