מזכ"ל אמנסטי אינטרנשיונל אגנס קלמרד
מזכ"ל אמנסטי אינטרנשיונל אגנס קלמרדצילום: Flash90

ארגון אמנסטי אינטרנשיונל כינה את המחבל וליד דקה שמ בבית חולים "סופר" מבלי להזכיר את היותו טרוריסט.

דקה הורשע בחטיפה וברצח החייל משה תמם ונידון למאסר עולם ומת ממחלת הסרטן בבית החולים אסף הרופא.

בעקבות מותו בחר ארגון אמנסטי העולמי לפרסם ברשת החברתית X את הציוץ הבא: "מותו במעצר של וליד דקה, סופר פלסטיני בן 62, שהיה האסיר הפלסטיני שישב הכי הרבה זמן בכלא הישראלי לאחר 38 שנות מאסר, הוא תזכורת אכזרית להתעלמותה של ישראל מזכותם של הפלסטינים לחיים". לציוץ צורפה תמונתו של דקה כשהוא מסמל 'וי'.

הציוץ הגיע למעל 4 מיליון צופים כאשר רבים הגיבו בזעם וציינו את העובדה שמדובר במחבל שהורשע בחטיפה ורצח של חייל.

אחד הגולשים הגיב: "במקום להתאבל על מותו של חתיכת ברברי סדיסט כמו וליד דקה, אולי אתם המטומטמים באמנסטי צריכים לפעול לשחרר את בני הערובה המוחזקים באופן בלתי חוקי על ידי חמאס. בעוד חלאות כמו דקה קיבלו שירותי בריאות איכותיים, החטופים נמנעים אפילו מביקורי IRC".

בעקבות כך פנה ארגון זכויות האדם בצלמו לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' לזרז את הליך שלילת המימון הממשלתי לארגון בטענה שבחירתו הבזויה של לספר לקוראיו על מותו של "הסופר" הפלסטיני התמים בלי לציין את מעשהו מוכיחה שמדובר בארגון אנטישמי לכל דבר ועניין, לדבריהם.

כזכור לפני כחודש חשפנו בערוץ 7 כי סמוטריץ' הודיע על הקמת צוות מיוחד שיפעל לשלילת הטבת המס הניתנת לארגון וזאת לאור התנהלותו וקריאות חוזרות ונשנות של הארגון להטלת אמברגו נשק על ישראל והחרמת חברות ועסקים אשר פועלים ביהודה ושומרון.

ממשרד האוצר נמסר שהעניין נמצא בתהליך מול ארגון אמנסטי.

מאמנסטי ישראל נמסר לערוץ 7 בתגובה: "אמנסטי אינטרנשיונל ישראל, כעמותה עצמאית, לא קשורה לציוץ האמור. אסטרטגיית הפרסומים שלנו היא שבכל התייחסות לאסיר, יהיה אשר יהיה, יש לציין באופן מובלט במה הוא הורשע ולתת קונטקסט מלא למקרה".